• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

•  
    Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET

Uluhandro

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 7

RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    Toplamda 19 kişi olduk.. 25 yeter sayısına ulaşırsak süreyi beklemeyeceğimizi hatırlatmak isterim..
    11-10-2017, Saat: 12:52

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Cvp: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    Tek sarkiyla agzimiza bal calip aynolup gidenlerin o tek şarkisiyla katilanlara ama tabi ki unutup kitli sandiğa kaldirmis oldugum sarkilari hatirlatanlara, guzel yeni sarki kazandiranlara kapim acik her zaman.

Çocukluguma dönmek ve burnumun direniginin sizlamasi icin sabirsizlaniyorum.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    12-10-2017, Saat: 21:28

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Uluhandro'cum;

27 Nisan 1990'a "canımız, ciğerimiz, biriciğimiz, Burak'ımız doğdu"yu da ekler misin?

Tşk. Big Grin
    13-10-2017, Saat: 14:32

aksizi

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Başlasın artık ya, sıkıldım ben.
    13-10-2017, Saat: 17:43

Uluhandro

Üye Grubu

22 kişi olduk 3 kişiye ihtiyacımız var, aksi takdirde çarşambayı bekleyeceğiz..
    13-10-2017, Saat: 17:46

aksizi

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Hemen 3 sahte üyelik alıyorum, sevdiğim 6 şarkı daha vardı zaten. BAY
    13-10-2017, Saat: 18:02

TitaN

Admin Grubu

Konu Sayısı : 5

Durun ben de gelicem. Big Grin
    14-10-2017, Saat: 17:13

Uluhandro

Üye Grubu

Evet görünüşe göre 25 olduk Smile ve daha önce verdiğim kararı devreye sokup çarşamba gününü beklemiyorum.. Beklediğim iki kayıt var, onlar da elime ulaşırsa yarın akşam paketi açıklarım.. Beklemede kalın.. Naftalin kokan 50 şarkı çok yakında sizlerle Smile
    15-10-2017, Saat: 00:25

SiruSho

Üye Grubu

Sarkici ve sarki adlari belliyse bu aksam da alabiliriz?

15-10-2017, Saat: 15:49

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

Rep Puanı: 8

Hit sarki sectigimizde: Benim icin bir kesif degil. Puan vermeyi dusunmuyorum.

Bilinmeyen sarkisini sectigimizde: Bunun daha guzel sarkilari var. Bunu sevemedim. Sorry.

Msc'ye hosgeldiniz. Smile
    15-10-2017, Saat: 16:34

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Cvp: RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (15-10-2017, Saat: 16:34)Alperto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hit sarki sectigimizde: Benim icin bir kesif degil. Puan vermeyi dusunmuyorum.

Bilinmeyen sarkisini sectigimizde: Bunun daha guzel sarkilari var. Bunu sevemedim. Sorry.

Msc'ye hosgeldiniz. Smile

Ağzın bal yesin!
    15-10-2017, Saat: 18:19

Uluhandro

Üye Grubu

https://www.sendspace.com/file/fp0em0

MSC-5 90'LAR TÜRKÇE 1. YARI FİNAL ŞARKILARI..

BAŞARILAR....
    15-10-2017, Saat: 21:01

Uluhandro

Üye Grubu

Bu arada oylarınızı istediğiniz şekilde bana ulaştırabilirsiniz.. Takip kolaylığı açısından sadece ecz.uluhan@gmail' e gönderin dedik whatsapp dahil her yerden şarkı geldi Smile Smile Kasmaya gerek yokmuş..
    15-10-2017, Saat: 21:11

SiruSho

Üye Grubu

Aklıma gelen 4 şarkı listede var
    15-10-2017, Saat: 22:49

Uluhandro

Üye Grubu

1-ZEYNEP= HADİ HADİ
    Zeynep’in 1996 yılında çıkardığı ‘’Dudaklarımda Sevdan’’ albümünün a1 şarkısı, aynı zamanda Arapça bir şarkının da coverı.. Hatırlıyorum eğlenceli bir klibi de vardı. Oryantal ritimli güzel bir şarkı.. Aynı albümde ‘’Yanarım’’ ve ‘’Seviş yine zamansız’’ isimli iki tane de bomba slowu vardır haberiniz ola…

2-SİMA=HERŞEYE RAĞMEN
    Bu şarkıyı bu listede görmeyi umuyordum açıkçası çünkü 90’ların en iç parçalayan şarkılarından.. Sözleri deler geçer hele de aşk acısı varsa.. Klibinde buz pateni teması vardı yanlış hatırlamıyorsam.. Solistin sesinde Yıldız Tilbe tınıları var..

3-AYLİN LİVANELİ=HADİ GEL UZATMA
    Aylin Livaneli=90 lar.. 90’lardan sonra görülmedi zaten.. Adını ilk defa babasının ‘’Elia ile Yolculuk’’ kitabında gördüm 90’lardan sonra.. Bana Müsaade,Okulu Asardım ve Çakmak Çakmak gibi hitleri var bu kadının.. Bu da güzel hareketli bir şarkısı.. 90 lar kokuyor..

4-SERTAB ERENER=YARA
    Sertab Erener’in az bilinen şarkılarından.. Lal ya da İncelikler Yüzünden albümünde olmalı tam hatırlayamadım.. Eurovisioncuların torpili olacak mı bakalım.. Vokalde Levent Yüksel de varmış..

5-CARTEL=CARTEL
    Vay be bunlar bir ara ülkenin gündemiydi.. Rap müzikle tanıştı koca ülke..Yani o dönemde de pek dinlemezdim diye hatırlıyorum..

6-DEMET AKALIN=SEBEBİM
    Evet Demet Akalın 90’larda vardı.. Gelmiş geçmiş en iyi şarkısıdır bence sebebim.. Sözler Seda Akay diye biliyorum yanılıyor olabilirim ki bu kadının öyle işleri var ki 90’lara ait..
    Zaman zaman açar bağıra çağıra söylerim bu şarkıyı evde, arabada…

7-KAYAHAN=AŞK BAYRAKLARI
    90’lar listesinde büyük usta olmasaydı olmazdı bence.. Arkasında eşi İpek Tüter vokal yapıyor.. Az bilinen çok eğlenceli Kayahan şarkılarından bu da.. Buram buram 90’lar..

8-GÖKSEL=GÖNÜLLÜ YAZILDIM
    Evet kadın göksel yokken erkek göksel vardı.. Bu şarkı da 90’ları yaşayan herkesin kulağında olan ama kimin söylediği bilinmeyen o şarkılardan.. Adamın ses rengi çok iyi…

9-NEZİH ÜNEN=ÇİNGENE YÜREĞİM
    Allahım 90’larda ne büyük işler yapılıyormuş.. Şimdi dinlediklerimize bak bir de bunlara.. Nezih Ünen çok büyük bir müzisyen zaten.. Anadolunun kayıp türküleri isimli bir çalışması da vardı yanlış bilmiyorsam.. Bu eser de dolu dolu..

10-GÜLŞEN =SAZ MI CAZ MI
    Büyüdüğüm mahalledeki kızların dilinden düşmezdi..’’Nerden bileyim ayyy’’ kısmı özellikle.. Gülşen 90’larda pijamalı kız olarak hayatımıza dahil olduğunda daha bir bizdendi sanki.. ‘’Gel çarem’’ hala severek dinlediğim bir slowudur.. Bu da eğlenceli.. Bizim forumda iş yapar sanki..

11-SONER ARICA=HADİ BENİ ÖLDÜR
    Off şimdi bu yapılır mı? Benim dinlemekten uzak durduğum şarkılar vardır çok acıtır çünkü..
    Bu da onlardan biri.. Abi yapmasınlar böyle şarkılar yaa bizdeki de yürek yani..

12-CANDAN ERÇETİN=KAYBETTİK BİZ
    Candan Erçetin’in hazırım albümündeydi bu sanırım.. Az bilinen şarkılarından zaten şarkılarının çoğu hit olan bir kadın.. Onlar yanlış biliyor ve Daha en sevdiklerim..
    Bu da başarılı işlerinden..

13-AYŞEGÜL ALDİNÇ=AFFETME BENİ
    Bu 13 şarkı içinde ilk kez dinlediğim tek şarkı.. Her dinlediğimde daha fazla içine çekiyor gibi ama daha fazla dinlemem gerekecek bunu peşin yorum yapmayayım…

2. part daha sonra….
    15-10-2017, Saat: 23:32

SiruSho

Üye Grubu

01-ZEYNEP-HADİ HADİ ; Ah Ah! Toz ğembe fonunda pastel renklerde bir Zeynep resmi ile bir albüm kapağı. Ve içinde çok hoş şarkılar olan bir albüm 'Dudaklarımda Sevdan' . İnadı Bırak ve Memedim ile çok büyük bir çıkış yapsa da ben Hadi Hadi'yi ilk şarkısı zannederdim. Yaklaşık bir 10 yıl filan önce de Beledi şarkısının remixi olduğunu öğrendim Big Grin Şarkıyı severim klip herkesin olduğu gibi benim de aklımda. Bir keşif değil hatta bir remix şansı ne olur şu an için bilemem ama şarkı güzel.

02-SİMA-HERŞEYE RAĞMEN ; Ben bu şarkılarda sıkılıyordum çocukken. Gene de sevmiyorum. Ama dinlediğimde o soğuk günler aklıma geliyor istemeye istemeye okula gidişim filan Big Grin

03-AYLİN LİVANELİ-HADİ GEL UZATMA ; Tarzı bana uygun değil. 90ların son 1-2 yılında pop müziğin yavaş yavaş kabuk değiştirmesine denk gelen tarzda bir şarkı.

04-SERTAB ERENER-YARA ;Sertab'ın çok güzel bir albümü ama o albümden neden bu şarkı? Huzursuz ediyor bu şarkı beni.Ritm tempolu söz ağıt gibi. Sertab'ı bu şekilde harcamasaydık keşke

05-CARTEL-CARTEL ; Hahahah Cartel'e her zaman yerimiz vardır Wink Şlik şlak

06-DEMET AKALIN-SEBEBİM ; Oy oy oy. Demet Akalın'ın en uzay şarkısı. Hatta o dönemdeki şarkılar içerisinde apayrı bir yeri vardır. Manken şarkıcılar içinde yapılmış ve söylenmiş en iyi slov şarkıdır

07-KAYAHAN-AŞK BAYRAKLARI ; Mekanı cennet olsun renktaşın. Bu klibi de rengarenk hatırlıyorum. Bu şarkıyı bağıra bağıra söylerdim banyo yaparken ne alakaysa =)

08-GÖKSEL-GÖNÜLLÜ YAZILDIM ; En tipik 90lar şarkısı. Ucuz ama gerçek enstrümanlar kullanılan bir altyapı ve harika sözler, insanın içine işleyen ses. Çok severim, puan listemde yer vermeye çalışacağım.

09-NEZİH ÜNEN-ÇİNGENE YÜREĞİM ; Bilmeyen varsa atsın kendini 15 Temmuz şehitler Köprüsü'nden Smile Açıp dinlemem ama 2004 yılında video song contestte bu kliple 1. olduğumuzu hatırlıyorum.

10-GÜLŞEN-SAZ MI CAZ MI ; Ahiiiy bayılıyorum bu şarkıya ve Gülşen'in kalemle çizilmiş gibi görünen dudaklarına.Bir önceki klipte süt içen Yeşilçam güzeli gibi kızdı şimdi ne halde Smile

11-SONER ARICA-HADİ BENİ ÖLDÜR ; Bu adamın sesi de bana aşk kokuyor. Üsküdar'daki en güzel çocukluk yıllarımı hatırlatıyor. Bu adamı kötü hatırlayıp itici bulmam imkansız. Kötü şarkısı var mı ki bu adamın ?

12-CANDAN ERÇETİN-KAYBETTİK BİZ ; SONUNUZ benzemesin renktaş Sad

13-AYŞEGÜL ALDİNÇ-AFFETME BENİ ; Bu kadına biraz tempolu slovlar yakışıyor. Çok ağır şarkılarda pili biten walkmanlerden çıkan ses gibi geliyor kulağıma. Al Beni , Beni Hatırla, Durum Leyla sevdiğim şarkıları.

14-FATİH ERDEMCİ-BEN ÖLMEDEN ÖNCE; Tarzını sevmediğim ama gene bana güzel anılar çağrıştıran bir şarkı. Kral Tvde rock kategorisinde aday olduğunda kazansın istemiştim hatta. Ama burası orası değil Smile

15-GÖKHAN KIRDAR-GECE MELEK VE BİZİM ÇOCUKLAR ; Ah Ayartan Yar şarkısını severim ben bunun. Ama bu şarkı bana hitap edemedi. İlk defa dinledim daha da dinlemem.

16-AŞKIN NUR YENGİ-YALAN DOSTLAR ; Bu Yengi de 90larda epey popüler olanlardan. Herkes 5-10 şarkı sayabilir. AŞkın'ın o kadar slovları vardı ki bazı hareketli şarkılarını sollardı. Karalım en zirvede olanı.

17-FATİH ERKOÇ-CEFALAR ; Bu adamın sesindeki o kadifelik ne olacak yahu? O piti pitiyi söylese dalar gidersin vallahi. Teşekkürler kardiş.

18-MANSUR ARK-MAALESEF ; Ay naptın sen ? Bu şarkıyı da ortaokulda en iyi öğretim yılımı geçirdiğim sene olarak yad ediyorum. Seviyorum bu adamı. Ah Canım Ahmet'in tarzını hatırlatır bana hep.

19-DENİZ ARCAK-ELLER ALDATIR ; Fazla söze gerek yok. Dinlediklerim arasında en iyisi.

20-SONAT BAĞCAN-NEREYE GİDİYORSUN ; 90ların en bilinen şarkılarındandır. Solisti kimse bilmez ama şarkıyı hemen hemen herkes bilir. Şarkının başarısı solistin ezikliği Big Grin

21-EZGİNİN GÜNLÜĞÜ-LEYLA ; Bu şarkıların tadı yol giderken çıkmıyor mu bana mı öyle geliyor? YOLDA giderken dinlemesi ne güzel olur.Oturup dinlemem ben bunu, vakit geçmez ayol.

22-GÖKTAN-EFSANE ; Bu çocuğun sesi de çok romantiktir ama kıymeti bilinmedi hiç. Kıymeti şimdi anlaşılıyor ama çok geç :S

23-BURCU GÜNEŞ-AŞK YARASI ; Bu şarkıyı ben de düşündüm ama vazgeçtim. Bırak dedim sen daha nelerini biliyorsun 90ların bi mazlumun şarkısını elinden çalma dedim Big Grin 90ların son dönemine yetişen ve sesiyle orada kalan isimdir Burcu Güneş. Biraz silkelenmesi lazım. Şu şarkıya verdiği cana bakın.

24-FİKRET KIZILOK-FARKETMEDEN ; Demet Evgar'dan dinlemiştim ilk kez bir kaç önce ve sadece ondan dinlemek istiyorum.Solist ve yorum şarkıyı ne kadar değiştiriyormuş

25-DENİZ SEKİ-YETER Kİ SEV ; Olay kadın ve kuzenimin söyledikten sonra haberim olan şarkı. Bu da aklıma gelmişti ama çok fazla göz önünde olduğu için yarışmazdım ben bunla.Şarkıya sözüm yok gayet iyi. 90ların ruhunu barındıran bir şarkı.

26-EMEL MÜFTÜOĞLU-KORKUYORUM ; Bu efsane bir şarkıdır. Efsanelere listede puan çıkacak bu gidişle.

Gözüme girenler; Sebebim
    Aşk Bayrakları
    Gönüllü Yazıldım
    Hadi Beni Öldür
    Yeter ki Sev
    Korkuyorum
    Aşk Yarası
    Eller Aldatır
    Yalan Dostlar
    Cefalar
    Cartel
    Maalesef
    Nereye Gidiyorsun
    Gönüllü Yazıldım
    (Son Düzenleme: 15-10-2017, Saat: 23:56, Düzenleyen: SiruSho.)
    15-10-2017, Saat: 23:52

TTR

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

https://open.spotify.com/user/suleyx/pla...shNo4fW0v6

spotify listesi
    16-10-2017, Saat: 00:59

pookito

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

MSC 90'lar - Youtube playlist

Bu da tüm 1. yarı final şarkılarını videolarıyla izlemek isteyen arkadaşlar için youtube playlisti
    16-10-2017, Saat: 01:58

SiruSho

Üye Grubu

Bitti mi, bitmedi [emoji1][emoji2]

16-10-2017, Saat: 02:36

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

Rep Puanı: 8

(16-10-2017, Saat: 02:36)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bitti mi, bitmedi  [emoji1][emoji2]

Her sey bitti Sirusho. Yoncimik yikildi. Zeynep'i tercih etmen hic hos olmamis.
    16-10-2017, Saat: 15:08

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - FİNAL Barlo 43 18,201 08-11-2017, Saat: 22:16
    Son Yorum: Ozzy
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE Barlo 21 10,026 05-11-2017, Saat: 21:16
    Son Yorum: Barlo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.