• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 2.83/5 - 6 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    ESTONYA - Koit Toome & Laura - Verona

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Ee  ESTONYA - Koit Toome & Laura - Verona

(Son Düzenleme: 06-03-2017, Saat: 13:20, Düzenleyen: Hysteria.)
    05-12-2016, Saat: 17:24

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Cvp: ESTONYA
    Veee ilk şarkılar geldi.

Eline Born - In or Out
    http://menu.err.ee/v/eestilaul/b8a2c4e2-...puni-valja

Lenna Kuurmaa - Slingshot
    http://menu.err.ee/v/eestilaul/127ac7fa-...laval-olen

Carl-Philipi - Everything But You
    http://menu.err.ee/v/eestilaul/c975492c-...d-suhetest

Ariadne - Feel Me Now
    http://menu.err.ee/v/eestilaul/31e19d60-...gama-jaada

Uku Suviste - Supernatural
    http://menu.err.ee/v/eestilaul/9bd7ccc3-...le-saadame

Laura Pritsi - Hey Kiddo
    http://menu.err.ee/v/eestilaul/676270f9-...etud-ajast

Karl-Kristjan & Whogaux feat. Maian - Have You Now
    http://menu.err.ee/v/eestilaul/a45073b8-...t-muusikud

(( Şarkılar saat başı açıklandığı için bu yorumu sürekli güncelleyeceğim. Yayıncı kuruluş toplu bir liste için şöyle bir playlist yapmış: http://otse.err.ee/media/playlist/3# ))
    (Son Düzenleme: 08-12-2016, Saat: 18:22, Düzenleyen: buraks.)
    08-12-2016, Saat: 13:34

Barlo

Üye Grubu

RE: ESTONYA
    Elina'nın şarkısı çok tatlı, bayıldım. Heyo
    09-12-2016, Saat: 00:25

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Lenna'yı sevdim ben de. Elina'nın da güzel ama winner yok listede. Estonya finali görüp ortalarda bitirecek gibi duruyo şimdiden Big Grin
    09-12-2016, Saat: 09:59

buraks

Moderatör Grubu

Laura benim için hayal kırıklığı oldu. Geçen seneden sonra level atlar diyorum, olmamış.

Stig Rästa'nın şu son üç yıldaki şarkılarından bir albüm yapsan, broadway müzikali dinliyormuş gibi olursun. Elina'nın da şarkısını beğenemedim =/ Daha doğrusu kötü değil ama "waow" da değil.

Ben şimdilik Lenna ve Uku'dan yana kullanıyorum tercihimi.
    (Son Düzenleme: 09-12-2016, Saat: 10:10, Düzenleyen: buraks.)
    09-12-2016, Saat: 10:09

Barlo

Üye Grubu

Bu Laura o Laura değil Burak, ikinci yarı finalde o. Big Grin
    09-12-2016, Saat: 13:40

buraks

Moderatör Grubu

Cvp: RE: ESTONYA
    (09-12-2016, Saat: 13:40)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu Laura o Laura değil Burak, ikinci yarı finalde o. Big Grin

Oh, rahatladım! Geçen sene çok sevmiştim onu. Big Grin
    09-12-2016, Saat: 14:47

TTR

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 3

kerli için iyi işliyor her şey şimdilik. kalite iyi ama içlerinde esc şarkısı yok. lenna güzel şarkı yapmış ama akılda kalmıyor. rapunzel daha güzeldi. lauranın şarkısını beğendim.
    (Son Düzenleme: 09-12-2016, Saat: 16:50, Düzenleyen: TTR.)
    09-12-2016, Saat: 16:48

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Bunlarda da Melodifestivalen'in yarı finallerinde sonuncu olan şarkı kadar güzel şarkıları yok hala bir inat yarı final bir meczup da Macarlar ; finalde bile 3-5 şarkı çöp ...

Tek final yapsan olmaz sanki ...
    09-12-2016, Saat: 22:55

Barlo

Üye Grubu

Koit Toome & Laura muhteşem bir iş çıkarmış. Heyo

http://menu.err.ee/v/eestilaul/2eba8ae7-...d-avalikud
    15-12-2016, Saat: 13:54

Barlo

Üye Grubu

Bu da Kerli - Spirit Animal. Pek beğenmedim.

http://www.josepvinaixa.com/blog/kerli-spirit-animal/
    15-12-2016, Saat: 13:57

TTR

Üye Grubu

Kerli süper iş çıkarmış. Canlısı nasıl olacak merak ediyorum. Eğer o da iyi olursa senenin ilk ciddi katılımı Estonya olabilir.

(Son Düzenleme: 15-12-2016, Saat: 20:16, Düzenleyen: TTR.)
    15-12-2016, Saat: 20:10

SiruSho

Üye Grubu

Bu şarkı Ulusal finali bile geçemeyebilir gayet vasat ve amatör
    15-12-2016, Saat: 23:25

TTR

Üye Grubu

sen ne anlarsın bu tarzdan. amatör diyo bi de ahaha
    16-12-2016, Saat: 02:56

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Marjinal bi sahne şovuna müsait şarkı. Umarım değerlendirir bu durumu
    16-12-2016, Saat: 10:13

buraks

Moderatör Grubu

Bütün şarkıları bir kaç kere dinledikten sonra az çok aklımda bir fikir oluştu. Tabii ki "staging" denilen olayla her şey daha net bir düzeneğe oturacaktır. Genel olarak çok iyi şarkıların olduğunu, güzel bir shortlist olduğunu düşünüyorum.

1. Yarı Final

1. Lenna Kuurmaa – Slingshot: Bu yarı finaldeki favorilerimden biri. Finale kesin çıkacağını düşünüyorum. Hatta yarı finali ikincilik ve ya üçüncülük ile bitirecektir.

2. Elina Born – In or out: Adını finale yazdıracak en net isimlerden biri Elina Born. Bunu hem Estonya'nın son yıllardaki grafiğine baktığımızda orada artı bir paya sah ip olmasına hem de şarkının yarı final içindeki konumuna bağlıyorum. Aklımda tek soru işareti var, Stig Rasta. Geçen sene Jüri çok net Stig Rasta ismi ve şarkısının verdiği güvenle kazanmıştı yarışmayı ama Eurovision'da yarı finalde çakıldı ve finale çıkamadı. Bu durum Elina'nın şarkısına da aynı korkuyu yaratıp eksi bir imaj sağlayabilir ya da Stig Rasta'nın başarısı zaten kabul edilip Elina'nın duruşuyla şarkı özdeşleştirilir ve sonuç iyi olabilir. Bu şarkının akıbetini gerçekten merakla izliyor olacağım.

3. Carl-Philip – Everything but you: Ortalama üstü bir ulusal final şarkısı kıvamında. Bir kaç kararsız kaldığım, finale ya o ya o çıkar dediğim şarkı var. Onlardan biri benim için.

4. Ivo Linna – Suur loterii: Çıkarsa tek nedeni Estonca olması olacaktır. Evet, ritmi güzel. Ama ışığı yok.

5. Ariadne – Feel me now: Bu yarı finaldeki en iyi şarkılardan biri. Finale çıkacağına inandığım şarkılardan biri. Tek soru işaretim sahne performansında albenisi nasıl olacak. Her halukarda playlistlerimde yer alacak bi şarkı olacak.

6. Uku Suviste – Supernatural: Yarı finalden birinci çıkmasını beklediğim aday. Hem solistlin popülerliği hem şarkısının güzelliği sayesinde finalde bile iyi bir derece alacaktır. Hatta bana göre zirve ortaklarından. 

7. Laura Prits – Hey kiddo: Kişisel olarak hiç sevmediğim ama zamanla alışabileceğimi düşündüğüm bir şarkı. -Alışmak istemiyorum o ayrı- Şu bahsettiğim birinden biri çıkar dediğim bir kaç şarkıdan biri.

8. Karl-Kristjan & Whogaux feat. Maian – Have you now: Yarı finaldeki en iyi şarkılardan biri. Özellikle tarz olarak bana direk hitap ediyor. Sadece böyle şarkılar Eurovision'da ne derece iş görür onu bilemedim. Akıbetini beklediğim başka bir şarkı daha.

9. Janno Reim & Kosmos – Valan pisaraid: Çıkmaz, çıkamaz, çıkarsa çıkamayana yazık eder.

10. Leemet Onno – Hurricane: Dinlemesi keyifli, sıkmadı. Güzel bir sound. Bir kaç şarkıdan biri benim için.

2. Yarı Final

1. Liis Lemsalu – Keep running: Bu yarı finaldeki favorim. Benim için bir diğer zirve ortağım. Bence yarı final birinciliği için Verona ile kapışacak.

2. Koit Toome & Laura – Verona: Çok başarılı bir iş olmuş. Kesinlikle finalde. Finalde de top 3 yapar diye düşünüyorum.

3. Rasmus Rändvee – This love: Bu şarkının verdiği hissi bu sene çok gördük. Birinci yarı finalde özellikle. Belki dediğim isimlerden biri.

4. Kerli – Spirit animal: Dinlerken Grimes, Die Antwoord arası bir tad aldım. Çok güzel bir iş olmuş. Sahnesi nasıl olur bilemediğim için bir şey diyemiyorum ama iyi bir sahne olursa finale kesin çıkar. Alttan gelen sound güzel bir his veriyor.

5. Daniel Levi – All I need: Klasik bir ulusal final şarkısı. Finale çıkacağını sanmam. Çıkarsa da, ikinci yarı finalin birinci yarı finalden daha dişsiz olmasına bağlarım.

6. Alvistar Funk Association – Make love, not war: Sound'a bayıldım! Ülkemin adının geçmesini de sevdim. Ama yıl oldu 2017 artık. Böyle şarkılar 2000'lerin başında Eurovision'da iş yapardı ama şu an zor. Finale çıkacağını sanmıyorum.

7. Close To Infinity feat. Ian Karell – Sounds like home: Bir diğer bana sürekli aynı şarkıyı dinliyormuşum hissi veren şarkı daha. Güzel, sound'u duygusal bi etki yaratıyor, kötü değil. Bunu kabul ediyorum ama ışığı yok.

8. Almost Natural – Electric: Çok da bayılmadım ama alt yapısını sevdim. Finale çıkacağını düşünüyorum.

9. Antsud – Vihm: Yarattığı hissi sevdim. Aşırı parlak bir şarkı değil ama dil avantajı ve yarı finaldeki tek Estonca şarkı olması sebebi ile finale çıkacağını düşünüyorum.

10. Angeelia – We ride with our flow: Şarkının bir yerinde parlamasını ve içine çekmesini bekliyorsun, bekliyorsun, bekliyorsun.. Beklentiyi karşılayamıyor.

-*-

Bilmiyorum başka siteye yönlendirebileceğimiz bir link verebiliyormuyuz ama hepsini tek linkte dinlemek isteyenler için şurayı verebilirim:

http://esctoday.com/138547/estonia-listen-eesti-laul-2017-entries

(Hepsi youtube'a düşünce liste hazırlar, linki güncellerim)
    16-12-2016, Saat: 16:57

SiruSho

Üye Grubu

Yarı Final 1

Lenna Kuurmaa – Slingshot : Ortalama bir kuzey şarkısı işte . Etliye sütlüye karışmayan kendi yağıyla kavrulan ; bir abam var atarım nerede olsa yatarım sözünün melodili örneği . Kazanma şansı zayıf finale çıkma şansını tüm şarkılardan sonra söylerim

Eline Born - In or Out ; Bu kadının sesindeki donukluğu ruhsuzluğu ne yapacağız ? Ne hüzün verebiliyor ne de coşku . Bir öncekine göre daha iddialı bir şarkı

Ivo Linna – Suur Loteri ; İsviçre yapardı bunu dinozorları ulusal finale alır gönlü olsun derlerdi Smile Estonya da kırmamış bu amcayı almış yarışsın demiş Smile Amcam senin ahşap boyama yaşın gelmiş şarkın da eski bir parke gibi gacır gucur

Ariadne – Feel Me Now ; Kızın sesi canlıda bir yerine kaçmazsa güzel bir sunumla direkt finale çıkar diyebileceğim bir şarkı . Şarkıda bir ritm var ve akılda kalıcı . Bize böyle şarkılar lazım hacı

Uku Suviste – Supernatural ; Stüdyo versiyonlarla coşturan bir gazla ''alır!'' dediğimiz şarkıların canlı sahnede bi güzel sıvadıklarını gözlerimizle gördük burnumuzla kokladık . Backvokallerini iyi seçerse bu o durumdan kurtulur ama bir dezavantaj daha var performans sırasında dans etmezse şarkı çok yalnız kalır . Ama direkt final adayı olabilir şarkı

Laura Prits – Hey Kiddo ; Eh işte bu da averaj katılımı olmuş çiş molası tadında bir şarkı ; çaylarımızı tazeler cipslerimizi yeniler kolalarımızı doldururuz . Bi de böyle şarkılara harika koreografi yapıp benim şarkıları boş geçiyorlar ya en çok ona kılım bkz : Sofi Marinova 2012

Karl-Kristjan & Whogaux feat. Maian – Have You Now ; Bir grup birbirine bu kadar mı yakışmaz bu kadar mı Anya - konya olurlar . Resmen çoksesliliğin kötü bir örneği

Janno Reim & Kosmos – Valan Pisaraid ; Rocker bir grup da geldi okeye dördüncü misali ilk yarı finalde esc klişelerinden hepsini gördük . Nakaratı dışında elle tutulan bir yer yok =)
    Ama çıkabilir bu kadar çok mıy mıy pop içinden çıksın da zaten ...

Leemet Onno – Hurricane ; Kabız gibi ''hıııığğğ'' diye başlamasaymış keşke . Tempolu bir şarkımızla başbaşayız . Yarı finalde bu sırada çıkarsa elbet finale çıkacak ve ilk 4 içinde yer alabilir .

Bu durumda kesin ilk 5 dediklerim ;

Feel Me Now
    Valan Pisaraid
    In Or Out
    Hurricane
    Supernatural

Yarı Final 2

Liis Lemsalu – Keep Running ; Bu kadar inişli çıkışlı şakıya canlıda nasıl yetecek o vasat sesi çok merak ediyorum muhtemelen stüdyo versiyonunu tercih edeceğimiz şarkılardan tabi öyle playlist filan zor ; bir Keep On Walking ; One Last Kiss değil

Koit Toome & Laura – Verona ; Şu kadını 2007'de de 2016'da da harcadılar hepsinde de yolladıkları solist nal topladı geldi ahı tuttu kadının . İu şarkı gene çok güzel ve insanı sıkı sıkı saran bir şarkı . Adamın sesi de kadının sesine güzel eşlik ediyor .Kadının sesi dominant erkeğinki biraz daha naif . Çok güzel bir uyum finalde görüşürüz Lauracığım Wink

Rasmus Rändvee – This love ; Sanırım 2. yarı finalde daha çok üzüleceğiz bazı şarkılara . 1. yarı finaldeki şarkılar için 2. yarıfinaldeki şarkıları harcayacağız :S
    Şu şarkı 1. yarı finalde olsa finale o kadar yakındı ki şimdi 6. şarkıdan ütopik puan önde olan 5. şarkı finale gidecek bu şarkı 3-4 puan farkla finali kaçıracak belki de .
    Evet şahane bir şarkı değil ama bir farkı var ufak dokunuşlarla farkını belli eden bir şarkı sırada değil ...

Kerli – Spirit Animal ; 2005te yarışsa çok eğreti durmaz diyen bir arkadaş vardı aynen canım 11 sene önceki şarkılarla yarışacak kadar günümüzden uzakta bir sound ve kalite .
    Altyapıyla olmaz bu işler hiç bir alıcılık çekicilik yok . Kelimelerime yazık byeee

Daniel Levi – All I Need ; Bu çocuk 2015te de vardı ve 3. mü ne olmuştu yanlış hatırlamıyorsam . Bu sefer şok geçirip gelecek evine . Ne yazık ki ben Estonya'da değilim teselli etmek için buhran geçirmezse iyidir .
    Ritm ve beste güfte çok sıkıcı ve karmaşık

Alvistar Funk Association – Make Love Not War ; Ay yerim böyle marjinal sevgi pıtırcığı şarkıları bi giidn lan bi rahat vermediniz

Close To Infinity feat. Ian Karell – Sounds Like Home : Bunlar da iadeal müizk tarzlarını cesurca sahneye koymaktan çekinmeyen idealist manyaklar . Bari özenseydiniz biraz bu ne ?

Almost Natural – Electric ; Elektrik ve enerji sorunsalını sahneye taşıyan genç arkadaşları alkışlarla yerlerine postalıyoruz

Antsud – Vihm ; Spirit Animal için etnik öğeler filan diyenler bakın böyle olur o işler . O etnik havayı buram buram koklayabileceğiz . Bu şarkı finali kazanırsa şaşırmam ama kazansın istemem Laura varken .

Angeelia – We Ride With Our Flow ; Uykudan uyanıp haftaya başlamanın nasıl iğrenç bir durum olduğunu anlatır gibi şarkı bu ya kız esniyor sanki aauu auu ağğğğaaaa sahneden sürükleyerek indiririm valla !

2. yarı finaldeki final adaylarım ;

Verona (ismiyle müsemma finali ver ona )
    This Love
    Vhim
    Spirit Animal ( Mecburen)
    Keep Running

Top 10
    1. Verona
    2. Feel Me Now
    3. Vihm
    4. This Love
    5. Valan Pisaraid
    6. Hurricane
    7. Keep Running
    8. In Our Out
    9. Supernatural
    10. Spirit Animal

http://etv.err.ee/l/meelelahutus/eesti_l...ep_running
    (Son Düzenleme: 16-12-2016, Saat: 23:11, Düzenleyen: SiruSho.)
    16-12-2016, Saat: 23:10

kadro203

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Liis Lemsalu - "Keep Running"
    Koit Toome ja Laura - "Verona"
    Rasmus Rändvee - "This Love"
    Antsud - "Vihm"
    Elina Born - "In or Out"
    Lenna Kuurmaa - "Slingshot"

Bu 6 şarkı efsane olmuş ya Smile Estonya bu sene güzel bir derece alacak gibi.
    09-01-2017, Saat: 20:44

Emre

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

1. ve 2. yarifinal sarkilarini dinledim . Oncelikle 2 yari final arasinda cok fark var. 2.yarifinalde cok daha guzel sarkilar var. Bence Estonya nin 2017 sarkisi 2.yari finalden gelecektir.

2.Yarifinal cok zorlu gececek  bundan eminim

Begendiklerim koyu renkli olanlar;

Lenna Kuurmaa - "Slingshot"
    Autorid: Lenna Kuurmaa, Nicolas Rebscher, Michelle Leonard

Rasmus Rändvee - "This Love"
    Autorid: Bert Prinkenfeld, Stewart James Brock, Ewert Sundja, Rasmus Rändvee

Angeelia - "We Ride With Our Flow"
    Autorid: Angeelia Maasik, Andres Kõpper

Elina Born - "In or Out"
    Autorid: Stig Rästa, Vallo Kikas, Fred Krieger

Leemet Onno - "Hurricane"
    Autorid: Leemet Onno, Ed Struijlaart

Laura Prits - "Hey Kiddo"
    Autorid: Tara Nabi, Laura Prits, Andres Kõpper

Daniel Levi - "All I Need"
    Autorid: Ago Teppand, Daniel Levi Viinalass

Antsud - "Vihm"
    Autorid: Aile Alveus-Krautmann

Ariadne - "Feel Me Now"
    Autorid: Margus Piik, Tomi Rahula, Anni Rahula

Koit Toome ja Laura - "Verona"
    Autorid: Sven Lõhmus

Kerli - "Spirit Animal"
    Autorid: Kerli Kõiv, Brian Ziff

Uku Suviste - "Supernatural"
    Autorid: Oliver Mazurtšak, Uku Suviste

Janno Reim & Kosmos - "Valan pisaraid"
    Autorid: Janno Reim

Close To Infinity featuring Ian Karell - "Sounds Like Home"
    Autorid: Ian Robert Karell, Johannes Kanter, Sander Ulp, Tanel Kordemets

Liis Lemsalu - "Keep Running"
    Autorid: Liis Lemsalu, Mihkel Mattisen, Gustaf Svenungsson, Magnus Wallin

Alvistar Funk Association - "Make Love, Not War"
    Autorid: Inga Kaare, Margus Alviste, Jürgen Urbanik

Almost Natural - "Electric"
    Autorid: Amiran Gorgazjan, Anis Arumets, Noah McNamara, Willie Weeks

Carl-Philip - "Everything But You"
    Autorid: Carl-Philip Madis, Carola Madis, Arno Krabman, Jaap Reesema, Leon Paul Palmen

Karl-Kristjan & Whogaux feat. Maian - "Have You Now"
    Autorid: Karl-Kristjan Kingi, Hugo Martin Maasikas, Maian Lomp

Ivo Linna - "Suur loterii"
    Autorid: Rainer Michelson, Urmas Jaarman
    19-01-2017, Saat: 00:46

buraks

Moderatör Grubu

Güzelim Verona'ya gereksiz edit çekmişler. Beğenmedim eskiden daha dinamikti!

02-02-2017, Saat: 14:49

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.