• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    KIEV 2017

gentedimare

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Konu Sayısı : 0

Cvp: KIEV 2017
     OGAE Belarus

• 1 point goes to Denmark

• 2 points go to Estonia

• 3 points go to Bulgaria

• 4 points go to Israel

• 5 points go to FYR Macedonia

• 6 points go to France

• 7 points go to Switzerland

• 8 points go to Italy

• 10 points go to Belgium

• 12 points go to Sweden!
    05-04-2017, Saat: 15:09

Bulent Ader

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

RE: KIEV 2017
    3 ogae oylaması sonucunda isviçre 5. sırada. Bakalım bu iddiasını sürdürebilecek mi...
    05-04-2017, Saat: 15:43

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

KIEV 2017
    Ogae'de Portekiz nal toplayacak sanırım
    05-04-2017, Saat: 16:03

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Ya son haberi tam anlamadım açıkcası. Ama Berlin gibi bir B planı mı varmış?
    05-04-2017, Saat: 16:12

suioeir

Üye Grubu

KIEV 2017
    (05-04-2017, Saat: 16:12)noiavagi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya son haberi tam anlamadım açıkcası. Ama Berlin gibi bir B planı mı varmış?

Nerde yazıyor? Hadi inşallah [emoji1317]
    05-04-2017, Saat: 17:15

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

(05-04-2017, Saat: 17:15)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (05-04-2017, Saat: 16:12)noiavagi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya son haberi tam anlamadım açıkcası. Ama Berlin gibi bir B planı mı varmış?

Nerde yazıyor? Hadi inşallah [emoji1317]

Geçen hafta EBU şefi Ingrid Deltenre’nin Ukrayna cumhurbaşkanına Rusya’nın katılmasıyla ilgili bir çözüm bulunmasını istediği bir mektup yollamış.
    Telefon şakalarıyla tanınan iki Rus Alexei Stolyarov ve Vladimir Kuznetsov, EBU genel direktörünü Ukrayna cumhurbaşkanı gibi davranarak aramış ve bunu fark etmeyen Deltenre ile aralarında geçen konuşma basına sızdırılmış. Telefonda Deltenre: “Ukrayna yarışma kurallarını çiğniyor. Samoylova 2015’te Kırım’dayken Eurovision temsilcisi olmadığı için bu yasak yarışma gerçekleştirildikten sonra da koyulabilirdi.” demiş..
    Ukrayna, Rusya’nın katılımını engellemeye devam ederse, bazı zorluklarla yüzleşebileceklerini söylemiş..
    Konuşmada adam: “Yarışmaya 2 aydan az bir süre kaldı. Başka bir ülke yarışmaya tamamen hazırlanmak için yeterli vakte sahip olmayacak.” demiş..
    Deltenre’nin cevabı ise: “Telaşlanmaya gerek yok. Zaten biz Berlin’de her ihtimale karşı her şeyi planladık.” olmuş. Hepsi bu... Tongue
    (Son Düzenleme: 05-04-2017, Saat: 18:14, Düzenleyen: halil.)
    05-04-2017, Saat: 17:57

halil

Üye Grubu

7 Mayıs’ta Parkovy Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleştirilecek olan açılış partisinde “Kırmızı Halı Töreni” Eurovision tarihinin en uzun kırmızı halısı ile bir rekora imza atacak: tam 265 metre! Heyo Angel
    05-04-2017, Saat: 17:59

halil

Üye Grubu

Ve yılın takip etmekten en çok hoşlandığım,eurovision sahnesinin gün be gün yapılış aşamalarını paylaşan günlüğü yayında! Sen de takip etmek için tıkla!... Heyo Heyo Heyo
    (Son Düzenleme: 05-04-2017, Saat: 18:12, Düzenleyen: halil.)
    05-04-2017, Saat: 18:02

buraks

Moderatör Grubu

(05-04-2017, Saat: 17:57)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deltenre’nin cevabı ise: “Telaşlanmaya gerek yok. Zaten biz Berlin’de her ihtimale karşı her şeyi planladık.” olmuş. Hepsi bu... Tongue

Danke Öpücük
    05-04-2017, Saat: 18:13

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Ohaaaa haberlere bak!!

OGAE oylamasında İsviçre'de bizim asla göremediğimiz ışık nedir pardon??

@Emre

Emrecim o izlenimlerini ve fotoğraflarını bir yazı olarak derlesen ve blog'da yayınlasak çok daha güzel olabilir. Ama partinin üzerinden çok vakit geçmeden 2 gün içinde yapabilirsen minnettar kalırız, şimdiden eline sağlık.
    05-04-2017, Saat: 21:44

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Ogae oylamalari smslerle.dogru orantida olmadigi icin cok ehemmiyeti yok gozumde

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    05-04-2017, Saat: 22:17

buraks

Moderatör Grubu

Selam Millet,

Dün akşam "Israel Calling" vardı malum. Facebook'dan live yayın yaptılar. İlk beş şarkıyı kaçırdım ama kalan 23 şarkıyı dinleyebildim. Malum ilk defa bu kadar çok ESC şarkını peş peşe canlı olarak izledim. Az çok iyi-kötü arasında bi fikir verdi. Dikkatimi çeken noktaları sizinle paylaşmak istedim.

Karadağ; o kadar kötü canlı söylüyor ki anlatamam. Tam bir şov boy ama şarkıcı değil. Eğer ESC'de de böyle bir performans sergilerse finale bile çıkamayabilir.
    Polonya; canlısı inanılmaz iyiydi. Herkes çok beğendi. Dikkatimi çeken ülkelerden biri oldu. İlgi oldukça yüksekti.
    Moldova; sanırım gecenin en güzel hareketli performanslarından biriydi. Finale net çıkıyor ama daha iyi bir performansla top 10 bile zorlayabilir. Güzel yorumlar aldılar çünkü.
    Ermenistan; Artsvik kesinlik çok iyi bir solist. O ülkeler gelince yazacağım. Kimisi cidden şarkı söyleyemedi, kulaklarım kanadı. Ama Artsvik de o kadar yüksek notalardan söylüyor ki, insanları yordu.
    Sırbistan; kadın resmen canlı söyleyemiyor. Kendi de farkındaydı zaten. Şarkı söyledikten sonra "Anja'dan sonra şarkı söylemek zor. Teşekkürler" dedi ve ayrıldı sahneden. Bu performansla final çok zor.
    Avusturya; Nathan'ın canlı performansı, enerjisi falan inanılmaz iyi. Zaten sempatik bir çocuk. Finali garantiledi dün akşam. Onu gördüm. Bir de gerçekten dün akşamın en iyi canlı performansların biriydi.
    Malta; kadına o kadar üzüldüm ki anlatamam. Canlısı efsaneydi ve gelen yorumlar hep müthiş bir ses, kötü bir şarkı şeklindeydi. Resmen harcatacak kendini bu şarkıyla.
    Romanya; büyük ilgi gördü. Canlıları o kadar iyi değildi ama şarkının etnikliğinden midir anlamadım insanlar bayağı ilgi gösterdi bunlara. İyi derece alacak gibiler.
    Danimarka; dün akşamın top 3 performansından biriydi diyebilirim. Bu kız top 5'i fazlasıyla hak ediyor. Söyleyecek çok bir şey yok. Su gibi aktı zaten.
    İrlanda; çocuk o kadar şarkı söyleyemedi, o kadar sesi yetmedi, duymadı ki bir an yuhalayacaklar diye bekledim. Şarkının oktavlarında sesi saçı çekilen bir kız çocuğunun sesi gibiydi. Canlısını hiç beğenmedim.
    San Marino; abi bayağı iyiydi. Parlak bir ceketi ver üstüne sana 80s partisi olsun.  O kadar iyiydi yani. Yalnız bana göre dün akşam Valentina performansı aşağı çeken isim oldu.
    İsviçre; bunların sağlam bir fan kitlesi oluşmuş. Sırtları sağlam onu anladım. En iyi reaksiyonu alan ülkelerden biriydi. Yerleri sağlam yani.
    Bulgaristan; çocuğun performansı yaşına göre bayağı iyiydi. Tam jürilere oynayacak cinstendi ama canlısını geliştirmesi lazım.
    İsrail; İmri şarkıyı o kadar söyleyemedi ki, bir şarkı bu kadar söylenemezdi. Şarkının yarısını zaten seyirciye söyletti, kalan yarısını da söyleyemedi. Aşırı kötüydü. Hayal kırıklığı yaşadım. Üzdü.
    Fransa; dün akşamkiler arasında en çok övgü alan, ilgi gören Alma'ydı. Canlı performansını geliştirmişti. Çok beğendim dünkü halini. Biraz dans falan etti. Performansını yükseltmişti ama ışığı yok işte. İkinciliği zorlar bence.

Bu arada ufak bir dip not. Teknik sıkıntılar da vardı dün akşam. Sanatçılar kendilerini duyamadı falan ama ona rağmen coşturan coşturdu yani. İsrail, Sırbistan ve İrlanda şaşırtıcı derecede kötüydü.
    (Son Düzenleme: 06-04-2017, Saat: 09:40, Düzenleyen: buraks.)
    06-04-2017, Saat: 09:40

utarit01

Üye Grubu

Rep Puanı: 0

RE: KIEV 2017
    Bu hafta sonu uzun bir ESC maratonu da Amsterdam da basliyor. Bu yil bir rekora imza atildi .34 ulke katiliyor.

Cuma aksami OGAE Hollanda partisi ile basliyacak maraton, C.tesi gecesi canli konser ve after party ile devam edecek. Elimden geldigince size bildirmeye calisacagim.
    06-04-2017, Saat: 12:33

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Romanya'da etnik öğe nerede ayol

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    06-04-2017, Saat: 14:29

Emre

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

(05-04-2017, Saat: 21:44)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ohaaaa haberlere bak!!

OGAE oylamasında İsviçre'de bizim asla göremediğimiz ışık nedir pardon??

@Emre

Emrecim o izlenimlerini ve fotoğraflarını bir yazı olarak derlesen ve blog'da yayınlasak çok daha güzel olabilir. Ama partinin üzerinden çok vakit geçmeden 2 gün içinde yapabilirsen minnettar kalırız, şimdiden eline sağlık.

Tayfuncum boyle bir yazi icin derlenmesi gereken coksey var ve bircok video fotograf var. Yetistirme sansim maalesef yok. Yarinda Oy kullanmaya londraya gidecegim isten sonra Sad  . 
    Acikcasi daha onceden UK haberlerini yapan bir arkadas vardi ben o nasil olsa UK ile ilgili haberler yapiyor diye cok fazla caba sarfetmedim.  
    Sayfalarda firsat buldukca yorumlarimi yaziyorum . Tesekkur ederim
    06-04-2017, Saat: 23:59

halil

Üye Grubu

Eurovision'un ilk birincisi Lys Assia favorisi olan 20 ülkeyi açıklamış. Sırayla;
    İtalya Heyo Heyo Heyo
    Portekiz Heyo Heyo Heyo
    Belçika
    Avusturya
    UK
    San Marino
    İsviçre
    Fransa
    Avustralya
    Danimarka
    Ermenistan
    Çek Cumhuriyeti
    Makedonya
    Hırvatistan
    Macaristan
    Hollanda
    Malta
    Bulgaristan
    Rusya
    İrlanda
    (Son Düzenleme: 07-04-2017, Saat: 20:26, Düzenleyen: halil.)
    07-04-2017, Saat: 20:25

halil

Üye Grubu

Bu yıl ki esc sahnesinden bazı detaylar;
    -Aydınlatma için 1800 adet lamba kullanılacak. Bu ise Eurovision Şarkı Yarışması tarihinde bir rekor olacak.
    -Kullanılacak olan ekran 770 metre kare boyutunda. Bu ise Eurovision’daki en büyük 4. ekran olacak. İlk üç ise şu şekilde:
    1. 2014-1105 metre kare
    2. 2011-1080 metre kare
    3. 2009-1070 metre kare
    -Kullanılacak olan tüm ekipmanın ağırlığı 140 tondan fazla. Kiev Uluslararası Sergi Merkezi’nin tavanı ise 250 tona kadar taşıyabilecek bir kapasiteye sahip.
    -Sahnesinden green rooma bu yıl Eurovision’a ev sahipliği yapacak olan alan 17454 metre karelik bir alan aktif olarak kullanılacak. Bu da Eurovision tarihinde bir rekor. Angel
    07-04-2017, Saat: 20:42

suioeir

Üye Grubu

KIEV 2017
    (07-04-2017, Saat: 20:25)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eurovision'un ilk birincisi Lys Assia favorisi olan 20 ülkeyi açıklamış. Sırayla;
    İtalya Heyo Heyo Heyo
    Portekiz Heyo Heyo Heyo
    Belçika
    Avusturya
    UK
    San Marino
    İsviçre
    Fransa
    Avustralya
    Danimarka
    Ermenistan
    Çek Cumhuriyeti
    Makedonya
    Hırvatistan
    Macaristan
    Hollanda
    Malta
    Bulgaristan
    Rusya
    İrlanda

Maşallah bu sene 20 favori çıkarabilen tek isim galiba kendisi.
    07-04-2017, Saat: 21:06

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Gençler,

29 Nisan Cumartesi yapacağımız "Eurovision in White" etkinliği için henüz durumunu bildirmemiş olanlar var. Facebook ya da başka yöntemlerle.

Önümüzdeki hafta listeyi kesinleştireceğimiz hafta olacak. 

Bir şekilde dönüş yaparsanız sevinirim. 
    09-04-2017, Saat: 22:12

buraks

Moderatör Grubu

Sahneden ilk fotoğraflar geldiiğğ.

Eg23gq.jpg
    V0BE0P.jpg
    11-04-2017, Saat: 18:50

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.