• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC UNO SOHBET&MUHABBET

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Cvp: SOHBET&MUHABBET
    Oturdum bir de yorum yazdım. Pek de sevmem şarkı yorumlamayı. Bunlar da benden gelsin madem.

01 - SEOUL-T-ara - Bo Peep Bo Peep: Çok tatlı. Sevdim sanki ben bunu. Yarışmaya da oldukça güzel bir başlangıç olmuş.

02 - BRUSSELS-Oscar & The wolf - Joaquim: Arada kaldım. Melodi oldukça hoş ama aynı zamanda belli bir yerden sonra sıkabiliyor insanı. Puan verir miyim bilemedim. Biraz daha dinlemem lazım..

03 - DHAKA-Shreya Ghoshal-Nanga Punga Dost: Çok tatlışsın çok sevimlisin ama suratına bir tane çakasım geldi kadının.

04 - TIRANA -Argjentina Ramosaj - Si shiu: Kazu'dan alıntı yapıyorum: Beğenmedim.

05 - DUBLIN-Anna Rf-Moving On: Yoklukta gideri var sanki, derken Riverdance'e bağladı.

06 - TEL AVIV-Ofra Haza-Im Nin'Alu: Güzel mi ki acaba, ilk dinleyişte pek anlayamamıştım. Yine de bir şeyler eksik gibi, puan sözü veremiyorum.

07 - MONTEVIDEO-Francesca Gagnon - Querer: Bu sefer de Michele Perniola'dan geliyor: No!

08 - WARSAW-Ewa Farna - Ewakuacja: Lehçe rock şarkısı: yeni bir MSC klasiği. Sıradaki gelsin.

09 - LONDON-Huntington-Secret: Bu şarkıyı anlayabilecek müzikal zevke sahip değilim. Müzik konusunda çoğunlukla çok da iyi bir zevke sahip değilim zaten. Allah sahibine bağışlasın bunu da.

10 - PYONGYANG-SystemOfADown-ChopSuey: HAYIR! HAYIR! HAYIR! Bu yarışmaya dillere pelesenk olmuş bir şarkı yollamamalısın!

11 - QUITO-Buika - No Habrá Nadie En El Mundo: Çok klasik.

12 - TEHRAN- Googoosh -Talagh: Şu intro bitse de Barış Manço şarkıya girse diye bekledim. Arapça şarkı da bir MSC klasiği tabi ama bu sefer bu klasiğe ayak uydurabileceğimi düşünmüyorum.

13 - OSLO-Erlend Øye - La Prima Estate: Bu da sevimli bir şarkıymış. Hafif tekdüze kalıyor ama sevebilirim diye düşünüyorum.

14 - ATHENS-Dimitra Galani - An: Volkan doğru demiş, bu şarkı ya sıfır ya da 12 diye. Şarkının ortalarına kadar şahsen benim için sıfıra daha yakındı. Kalan kısmı kurtaracak mı göreceğiz.

15 - NAIROBI-Daley- Look Up: Bunu ikinci kere neden dinlemeliyim sorusuna cevap bulduğum an puan verebilirim.

16 - HELSINKI-Chisu - Sabotage: Şükürler olsun defalarca dinleyebileceğim bir şarkı bulabildim. Kesinlikle çok çok iyi ve oldukça iddialı.

17 - NEW DELHI-Alka Yagnik & Babul Supriyo - Chori Chori Chupke Chupke: Rica ediyorum daha fazla Hint şarkısı göndermeyin. Tunak Tunak Tun bir MSC'de ilkti ve zirve noktasıydı. 

18 - ASTANA-Kesh You- Rızamıyn: U neydi gı. At var yarışmada, at! Dombıra'ya bağlayacak zannettim ne çıktı karşıma. Tarladan, ardan, namustan falan bahsediyorlar hem de. Ama ne yazık ki bir Shikga Shikga Bilerzig değil.

19 - HAVANA-Patsy Cline - She's Got You: Uyudum.

20 - CAPE TOWN-Leon - Tired of Talking: İkinci yarının kendini dinleten şarkılarından biri. Beğendim diyebilirim.

21 - BUENOS AIRES-Pimpinela -Olvidame y Pega La Vuelta: Halil amca?

22 - PARIS-Cindy Danie-Toi Qui Manque A Ma Vie: Başarılı sayılır. Ama puan alabilecek mi zaman gösterecek.

23 - YEREVAN-Lilu-Yet Ari: Hareketli şarkı yokluğunda iyi geldi bu da. 29 şarkı arasından bu özelliği nedeniyle puanlama listesine girebilecek bir şarkı.

24 - MADRID-Eliyahu Sills & Qadim Near East - Durme Durme: İş bitmiş arkadaş. O nasıl bir ses, o nasıl bir melodi. Etkilemek ne kelime, direkt insanın içine işliyor. Mükemmel ötesi. Tebrikler.

25 - THIMPHU-Skyrim - Dragonborn: Ejderhaca bilgim Dracarys'ten öte değil ne yazık ki.

26 - OTTAWA-Purity Ring - Begin again: Sevmedim diyemem şimdi. Ama nesini sevdim ona da karar verebilmiş değilim.

27 - TALLINN-Jenni Vartiainen - Junat ja naiset: Finliler yarışmayı kurtarıyor. Şarkının başlangıç kısmı ise çok da kulağa tanıdık gibi geliyor. Oldukça beğendiğim şarkılardan biri oldu.

28 - ANKARA-Christina Perri - Tragedy: Acaba dedirtti bu şarkı bana. Aslında şarkı başladığında çok da ümitli değildim. Ama son kısmı şarkıya bağladı beni. 

29 - TOKYO-Kendji Girac - Cool: Neyse ki yarışma eğlenceli başladığı gibi yine eğlendirici bir şarkıyla bitiyor. Her ne kadar Kendji Girac diye burun kıvrılacak gibi görünse de ben bu şarkıyı daha önce dinlemediğim için gayet olumlu yaklaşıyorum. I like, mi piace.
    21-08-2016, Saat: 20:22

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

SOHBET&MUHABBET
    Hic bir sarkiyi dinlemedim henuz. Aralarinda bildigim bir iki tanesi var ama gerisini cok merak ediyorum. Ozellikle de yapilan yorumlardan sonra. Yarin dinleyecegim sanirim.
    Son olarak, ben tekim!

Sent from my iPhone using Tapatalk
    (Son Düzenleme: 21-08-2016, Saat: 23:08, Düzenleyen: buraks.)
    21-08-2016, Saat: 23:07

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Konu Sayısı : 0

Europeanunion  Cvp: SOHBET&MUHABBET
    Ben de kendimce yorumladım şarkıları kısa kısa. Kimsenin kendi emeği olmadığı için MSC şarkılarını yerden yere vurma özgürlüğü çok hoşuma gitti Big Grin Tabi isimlerin bilinmiyor olmasının da etkisi büyük... Covermaca'da beğenmediğim şarkılara yorum yaparken bu kadar acımasız olamıyorum, çünkü bir emek var ortada ve o emektar burada onu okuyor oluyor.

Genel manada sıkıcı, iç bunaltıcı bir paket olmuş. Hadi MSC playlisti açıyım da fonda çalsın diyebileceğim şarkılar barınmıyor malesef. Ancak oylama yapabilmek için ara ara açıp dinleyeceğim. Oylama konusunda aceleci olmak is
    temiyorum, dinledikçe fikrim değişebilir diye. Herkese başarılar, en çok insana hitap edebilen şarkı kazansın...

01-SEOUL T-ara-Bo Peep Bo Peep:
     K-pop şarkılarını ve kliplerini eğlenceli bulsam da bir "şarkı" yarışmasında puanlayacak kadar kaliteli bulmuyorum. Bu şarkıyı ayrıca sevmedim. Ama farklı bir sound katmış yarışmaya.

02-BRUSSELS Oscar&The Wolf-Joaquim: Şarkının başlangıç ezgisi çok etkileyici geliyor bana ama devamında aynı heyecanı bulamıyorum. Çok tek düze ve sıkıcı bir şarkı.

03-DHAKA Shreya Ghoshal-Nanga Punga Dost: Bilmiyorum meşhur bir şarkı mı bu, Hint filmi ve müziğiyle hiç ilgili değilim çünkü ama ezgisi çok sıcacık. Beni içine çekti, ben eğlenerek dinliyorum, mutlaka puan vereceğim.

04-TIRANA Argjentina Ramosaj-Si shiu: Kızın sesini çok beğendim. Dinlendirici bir şarkı, sevdim. Güzel bir keşif

05-DUBLIN Anna rf-Moving On: Güzel şarkıları olan bir grup. Çok beğendim ben bu şarkıyı da. Çok zengin ve yerinde kullanılmış enstrümanlar

06-TEL-AVIV Ofra Haza-Im Nın’Alu: Ünlü bir şarkı ama ben sevmiyorum. İzel'in versiyonunu yüz kere tercih ederim

07-MONTEVIDEO Francesco Gagnon-Querer: Fado mudur tango mudur bilemiyorum ama ilk dinleyişimde bayıldım şarkıya. Latin kültürüne bayılıyorum, en çok müzik ve dansta

08-WARSAW Ewa Fama-Ewakuacja: Niteliksiz bir şarkı bence. Rock sound ve kadın sesini zaten hiç sevmem, leh diliyle çok daha kötü geldi bana

09-LONDON Huntington-Secret: Bu tür şarkılar çok tarzım değil ama güzel bir katılım. Farklı bir dokusu var

10-PYONGYANG SystemOfADown-ChopSuey: SOAD diyince bilinen şarkılardan sanırım, hiç rock dinlemeyen biri olarak ben bile biliyorsam herkes biliyordur. Benim zevkime hitap etmiyor ama seveni çok tabi

11-QUITO Buika-No Habra Nadie En El Mundo: Severim bu şarkıyı ama zaten çok çok ünlü ve rüştünü ispat etmiş bir şarkı, ben de "Adele-Hello" falan yollasaydım 2016'ya damgasını vurdu sonuçta.

12-TEHRAN Googoosh-Talagh: Farklı bir katılım, kadının sesi çok dokunaklı. Ama Arabik ve Farsi soundlardan çok haz etmiyorum  ben sanırım. Bayıldım bittim diyemeyeceğim.

13-OSLO Erlend Oye-La Prima Estate: Şarkının girişi çok enerjik başlıyor, sonaradan neşesi biraz düşse de genel manada beğendim bu şarkıyı. Güzel katılım

14-ATHENS Dimitra Galani-An: Yunanca şarkılara bayılıyorum. Hareketli, buzukili, slow fark etmez seviyorum. Bunu da sevdima ma bayılmadım. Daha iyi şeyler vardı illa ki

15-NAIROBI Daley-Look Up: Daley çok başarılı bir seçim. Çok kaliteli müzik yapıyor. Kadın sesi gibi ama... hayır erkek!

16-HELSINKI Chisu-Sabotage: Farklı bir katılım bu da... Orta derecede sevdim. Aynı alt yapıya sahip yüzlerce şarkı var. Rn bilineni de Amy Winehouse - You know that I'm no good sanırım. Kızın ses rengi yumuşak ama, dinlendirici bir şarkı

17-NEW DELHI Alka Yagnik&Babul Supriyo-Chori Chori Chupke Chupke: Bu tür Hint şarkılarını sevmiyorum. Hem de 7 dakikadan uzun, hayır, tahammül sınırı dışında

18-ASTANA Kesh You-Rızamıyn: Orijinal bir şarkı. Enerjisi yüksek. Beğendim.

19-HAVANA Patsy Cline-She’s Got You: Old school şarkılar... Kadına aşinayım ama bu şarkıyı bilmiyordum, beğendim

20-CAPE TOWN Leon-Tired Of Talking: İlk dinlediğimde çok beğendiğim şarkılardan biri bu da. Tam benim tarzım. Güzel keşif

21-BUENOS AIRES Pimpinela-Olvidame y Pega La Vuelta: Bildiğim şarkılardan. Çok güzel bir seçim daha. Bayılırım

22-PARIS Cindy Danie- Toi Qui Mangue A Ma Vie: Çok etkilenmedim, klasik Fransız balladı işte. Herhangi bir şey de olabilirdi

23-YEREVAN Lilu-Yet Ari: Çok enerjik bir playlist olsaydı buna burun kıvırırdım ama bu yarışma için enerji yükselten bir şarkı

24-MADRID Eliyahu Sills & Qadim Near East-Durme Durme: Sevdim, etnik şarkılar içinde öne çıkanlardan biri bu da

25-THIMPHU Skyrim-Dragonborn: Orijinal bir katılım ama bana hitap etmiyor hiçbir şekilde

26-OTTAWA Puirty Ring-Begin Again: Benzer tarzda birkaç şarkı var ama bu en öne çıkanlardan. Beğendim ben

27-TALLINN Jenni Vartiainen-Junat Ja Naiset: Fena değil. Çok orijinal beğendim de diyemem, çok klasik sıkıcı da diyemem

28-ANKARA Christina Peri-Tragedy: Bu şarkısını bilmiyordum bu kadının, çok beğenerek takip ettiğim biri değil gerçi ama. Ortalama bir şarkı bu da

29-TOKYO Kendji Girac-Cool: Çok ünlü bir isim ama ben çok beğenmiyorum şarkılarını. Bu şarkısını bilmiyordum, fikrim değişmedi
    21-08-2016, Saat: 23:54

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

RE: SOHBET&MUHABBET
    1. Seul : Eğlenceli ve tempolu iyi bir şarkı
    2.Brüksel : Girişi muazzam .Devamına katlanamam Big Grin
    3. Dhaka :2-3 sefer dinleyince pancarları dilim dilim dilimleyip içine börülce atıp kaynattıktan sonra tane tane ayırası geliyor insanın .Etniğin mına koymuş bir şarkı ama vasat .
    4. Tiran : Ne yani ben bunu burada ilk kez dinliyorum diye daha önceden bildiğim Sabotaj'dan daha yüksek mi puan vermeliyim ? Hadi ordan !
    5. Dublin : Ay mıy mıy mıyyy ota boka ağlayan kız tadında bir şarkı
    6. Tel Aviv : Oh be içim ferahladı . Ofra burdaki şarkıcı müsveddelerinin hepsini dikerrr !
    7. Montevideo : Evet keşifse keşif dinlerim 1-2 sefer sonra tırt aklıma bile gelmez
    8. Varşova : Bu şarkıyı dinleyen arkadaş kesin Ogae song contest oylamasında Kalben - Saçlar'a 12 Aynur Aydın'a 2 vermiştir öyle bir zevksizlik
    9. Londra : kULAKLARIMIN IRZINA GEÇİLDİ ; bu arkadaş tecavüz suçundan forumdan atılmalı
    10. Pynogyang : Bu insan müsveddelerinin şarkısı benim için hükümsüzdür ... -12 puan

bu ilk 10 şarkı içinde : Seul TelAviv Montevideo !

11. Quito : Buika ismini çok duydum şarkısıyla tanışmak burada nasipmiş ... Ruhum serinledi
    12. Tahran : Sinir harbi psikolojik baskı resmen
    13. Oslo : Kan ve Gül gibi başlayıp suç ve ceza gibi biten şarkı Big Grin
    14. Athena : Mezamus esana fita musesana mupse gupse gülse ah şu şarkı bir bitse
    15. Nayrobi : Sevişecek adamı söndürür bu şarkı ; havucu yeşil soğan yapar yeminle
    16. Helsinki : Amaaan ; okul 1.si inek öğrenci sene sonu müsameresinde şarkı söylüyor o derece sıkıcılık
    17. Yeni Delhi : Öyle güzel Hint şarkıları varken bu ne la ; Gollan Goodiyan dinleyin bari
    18. Astana : Bu SiruSho'nun Pregomesh'inin kopyası yahu :S
    19. Havana : Yav he arkadaşım he telefonunda hep bunlar var Janti Bangır Bangır Heroes filan yok çok süpersin Big Grin
    20. Cape Town : Allah şifasını versin Smile Allah şifasını versin Smile

bu 10 şarkıda : Quito ve Astana (averajla)

21. Buenos Aires : Bu şarkının sahibi teknolojiyle arası iyi olan her şeyin en son modeline ilgi duyan biriyse çok gülerim ::FD O kadar nostaljik şarkı var Mirelle Mathieu Edith Piaf filan yollasaydın bari

22.Paris Tonguearis'e bu şarkı mı yahu ?
    23.Erivan :paketin gözbebeği
    24.Madrid :Msc Msc değil Middle East Song CONTEST

25. Timpuu : Hayt huyt hüloooğ
    26. Ottawa : Ço iğrenç 2000ler şarkısı gibi
    27 . Talin : Vasat nedir bilmeyen bir katılım Big Grin
    28. Angara : İştahımı kaçırır bu şarkı iskender yerken ; çok mu ütopik oldu Big Grin
    29 . Tokyo : gguul guul ; song contestten bunu mu keşif saycaz şimdi Big Grin

Şarkı keşfetmekten çok güzel şarkılara bakalım gerçekten vay be dediğim ilk kez dinlediğim bir şarkı yok
    22-08-2016, Saat: 00:04

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Evet bir kez daha anladım ki yazılan yorumlardan sonra kesin sonuncuyum! Kus Dodgy
    22-08-2016, Saat: 00:22

Kadebostany

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Yorumları sinsice izliyor ve sonucumu merak ediyorum. Big Grin
    22-08-2016, Saat: 00:28

Legolas

Üye Grubu

Iyice yerin dibine soktunuz cikarttiniz valla sarkimi. Uluhan biraz iyi yorum yapmış. Onun disinda herkes gonul rahatligiyla basmis sıfırı. Uluhan'dan puan gelse dahi sonunculugumu kurtaramaz asla.
    22-08-2016, Saat: 01:05

SiruSho

Üye Grubu

Dinlediğiniz şarkılardan seçin yahu orijinal olacam diye kasmayın böyle kabız olursunuz Big Grin
    22-08-2016, Saat: 01:08

Legolas

Üye Grubu

Bunu bileniniz vardır herhalde. Huh Confused Undecided Sick

22-08-2016, Saat: 01:34

aksizi

Yasaklı Kullanıcı Grubu

SOHBET&MUHABBET
    (22-08-2016, Saat: 01:08)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dinlediğiniz şarkılardan seçin yahu orijinal olacam diye kasmayın böyle kabız olursunuz Big Grin

Ben bayağa dinlediğim, öldüğüm bayıldıklarımdan seçtim gönderdim.

Öte yandan Londranın çok hakkını yiyorsunuz, lütfen yapmayın. Müthiş bir şarkı üzülüyorum. Nasıl beğenmezsiniz, nasıl zevk almazsınız. Beynim uyuşuyo falan hele klibi of.

Hoş kendi şarkımda o ayarda da neyse benim zevkim bayağa ters düşüyor forumla onda netim.

(Son Düzenleme: 22-08-2016, Saat: 05:19, Düzenleyen: aksizi.)
    22-08-2016, Saat: 05:18

Ozzy

Üye Grubu

Seveni de var benim şarkının nefret edeni de. Sanıyorum 15-29 arasında bi yerde olcam. Şunu da belirtmeliyim geçen yıl ki şarkılar daha iyiydi. Baila'nin dediği gibi puan verecek olmasam açıp dinleyecegim bi playlist değil kesinlikle. Bu MSC'den sonra bi MSC daha yapmayı öneriyorum bu yüzden Heyo

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    22-08-2016, Saat: 09:49

pookito

Üye Grubu

Benim katıldığım ilk MSC olduğundan karşılaştırma yapamıyorum; ama tekrar bi MSC yapılsa süper olur. Çok eğlenceli Smile 
    Hem yeni şarkılar keşfediyoruz hem de foruma ekstra bir canlılık, hareket katıyor =)
    Mesela sadece ESC şarkılarından bir MSC yapsak nasıl olur Heyo
    22-08-2016, Saat: 10:08

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Eveeeeet, karşınızda histerik yorumlar Big Grin Valla şarkımızda gerçekten emeğimiz vs 0, yardırıcam haberiniz olsun...Bence MSC de en zevkli kısım da bu zaten... Bir de bazı şarkılara tahmin yapacam kime ait diye, hadi bakalım ...

01-SEOUL T-ara-Bo Peep Bo Peep ; Sahibi beni affetsin, hiç ama hiç ama hiç tarzım değil, tahminim yaşı genç bir üyemiz bu, zira bu k-pop zırvası onları esir aldı -_- Veya, herkese hitap eden şarkı seçtim diyen Tai  Big Grin  Puan çıkmayacak benden buna, net yani...

02-BRUSSELS Oscar&The Wolf- Joaquim; Bu bilinen bişey mi, herkes biliyo gibi yazıyo, ben bilmiyodum valla .
    Şarkının girişi gerçekten müthiş, o melodi nası şahane. Sonra ne mi oluyo, şarkı git gide sıkıcılaşıyo.. Emin olamadıklarımdan...

03-DHAKA Shreya Ghoshal-Nanga Punga Dost; Bu şarkıyı nerden biliyorum diye düşünürken, yazılmış yukarıda PK diye, hah rahatladım bee .... PK'ye bayılırım. 2 hint şarkımız var, bu bence kat kat iyi diğerinden. Puan çıkar mı çıkmaz mı göreceğiz...

04-TIRANA Argjentina Ramosaj- Si shiu; Bu şarkıyı yollayan arkadaşın müzik zevki hoşuma gitti, şarkı çok güzel. Kaliteli, kesinlikle puan vermeye çalışıcam!

05-DUBLIN Anna rf-Moving On ; Beğenmedim, yapay geldi kulağıma bu, zorlama yani... Bizimla deyılsin.

06-TEL-AVIV Ofra Haza-Im Nın’Alu; Ben MSC'de türkçe coverı olan şarkıların yarışmasını sevmiyorum ya. Yeni melodiler keşfetmek isterken karşıma şak diye keserim canımı sıkarsan hiç çekemem hiç bıkarsam, BIKTIM.

07-MONTEVIDEO Francesco Gagnon-Querer; Şarkıyı yollayan arkadaş kim, en ama en merak ettiğim isim bu. Şimdiden teşekkürü borç bilirim, net bi şekilde FAVORİM. BAYILDIM ULAN BAYILDIM! Nası şahane bu, kendi şarkım kazanmasın bu kazansın o derece....Umarım hakkın yenmez ve umarım sevmediğim biri çıkmazsın sayın uruguay başkenti arkadaş  .

08-WARSAW Ewa Fama-Ewakuacja; Melodi güzel ama lehçe rock gerçekten eğreti geliyo kulağıma. Ne çok iyi ne de kötü bu. Ortalama.

09-LONDON Huntington-Secret ; Klipleri yeni izledim, 2 gündür sadece mp3den dinliyodum, sözler vs daha bi anlam kazandı şimdi  , hahah . Beğendim, puan da veririm gibi duruyo.  Ama bu şarkıyı seçen çılgını merak etmiyo değilim ...

10-PYONGYANG SystemOfADown-ChopSuey; 438 milyon... Youtube dinlenme sayısı 438 milyon. Başka bir şey demiyorum sayın kuzey koreli çılgın. Keşke Adele, Sia filan yollasaydın bari.

11-QUITO Buika-No Habra Nadie En El Mundo; Bu kadını bilmeyenler olacaktır ve eminim puanları yapıştıracaktır, hakkıdır da, bayılırım, şaheser yani. Ama biz lisedeydik Afrika'nın Kibariyesi diye konuşurken bu kadını bu şarkısı ile. Kusura bakma Quito, ama nerdeyse 10 senedir deli gibi bildiğim, dinlediğim, mp3mün vazgeçilmezi olan bu şarkıya puan veremeyeceğim yani. Bu yarışmada yeni sesler duymak amacım zira. Üzgünüm!

12-TEHRAN Googoosh-Talagh; Erkin Koray melodisi bu ...  Googoosh'u da bilirim, ama bu şarkısını ya ilk kez dinliyorum, ya da hafızamda yer edinememiş. Sevdim, ama bayılmadım. Başarılı.

13-OSLO Erlend Oye-La Prima Estate; Bu da Barış Manço girişi (sadece girişi) Big Grin  10 puan 10 puan 10 puan! Ama yarışmada değil, sorry... Sevdim ama ilk 10uma girer mi şuan bilemiyorum. Sanırım girebilir gibi ya.

14-ATHENS Dimitra Galani-An; Bir iki ezgisi dışında hiç yunan melodileri gibi değil bu. Sözler başka dilde olsa daha mı uygun olacakmış diye düşündüm hatta, herkes bayılmış ama üzgünüm, ben sevemedim komşimou.

15-NAIROBI Daley-Look Up; Ben bunu kadın sandım lan. Erkekmiş  .  Beğenmekle beğenmemek arasındayım, ilk dinlediğimde berbat demiştim hatta . Sonradan sevdiriyo kendini. Tahminim Halil filan bu. İzmirvari bi seçim Big Grin

16-HELSINKI Chisu-Sabotage; Girişi nasıl iyi lan.. Bayıldım.. Sıkıntı şu ki; 4 dakika yerine bence 3 dakika olmalıymış bu şarkı, başı ve sonu efsane ama ortadan 1 dk atalım mı cici kız Big Grin 2 Fin şarkıyı da sevdim ama oldukça...

17-NEW DELHI Alka Yagnik& Babul Supriyo- Chori Chori Chupke Chupke; HAYIR! Kötü olmasını geçtim bide 7 dakikayı aşkın... Henüz dayanıp 7 dk tamamlayamadım bile, bakalım bugün 7 dakikamı çöpe atmaya zaman bulabilicek miyim... Emrah bu sensin diye tahmin ediyorum bu arada Big Grin Hint sevdanı bildiğimden, ya bu ya Dhaka'sın. Umarım Dhaka çıkarsın...

18-ASTANA Kesh You- Rızamıyn; Bu da Barlas bence  Big Grin  Kesinlikle puan vericem buna, sevdim oldukça iyi, hatta kazanma adayım bu benim. En parlayan bu arada, hak eder de, ama bi khooneya ma değil ....... Severek dinliyorum, ama ilk 3ümde değilsin bu yarışmada cınıms.

19-HAVANA Patsy Cline-She’s Got You ; "Şöminenin önünde elimizde şarap kadehleri ayı postu üzerinde sevişmece" yarışmasında değil MSC'desin sayın yarışmacı. NO!

20-CAPE TOWN Leon- Tired Of Talking; Arada parlıyo bu da, hem güncel sound'u hem enerjisi ile, kesinlikle puan vericem. Sevdim oldukça, derece yapabilir, hakkıdır. Başkan Hasan sever bu tarz, tahminim o  Big Grin

21-BUENOS AIRES Pimpinela-Olvidame y Pega La Vuelta; Pimpinela ? Pilimba ? Şaka bi yana bu dil bu ezgilere bayılsam da, bu hiç olmamış be. Eski bi şarkı zaten, kalaydı o tozlu sandığın içinde, kim çıkardı, niye yaptı bunu bize ? 

22-PARIS Cindy Danie- Toi Qui Mangue A Ma Vie; En Vasat şarkıyı seçme yarışması olsa, açık ara kazanırdın sevgili Paris. O kadar mükemmel fransızca şarkı dururken tercihin bu mu gerçekten ? Ortalama, vasat, eh işte, idare eder filan yani.. Tahmin bile edemiyorum seni, öylesine ortalama.

23-YEREVAN Lilu-Yet Ari; Sirusho veya Ozzy değilsindir umarım Big Grin Tam o 2liden beklenen bi şarkı zira... Hareketli olması büyük avantaj, sevdim mi evet, ama bunun nakaratı da inanılmaz tanıdık geliyo bana...

24-MADRID Eliyahu Sills & Qadim Near East- Durme Durme; Dedim ya sevmiyorum tanıdık şarkı çıkmasını karşıma bu yarışmada. Neydi bu diye düşünürken arkadaş yetişti imdadıma, Uçurtmayı vurmasınların şarkısı. Kazanma şansı var bunun da. "Bir görüş kabininde" buldum türkçe coverını da.

25-THIMPHU Skyrim-Dragonborn; Sırf Cembulut olduğunu düşündüğüm için 4 puan verecem sana  asdfghjkl . Şaka bi yana sevdim bunu, karayip korsanları jeneriği gibi filan, vikings de savaş sahnesinde çalmalı oynamalı. Güzel bu.

26-OTTAWA Puirty Ring-Begin Again; Beğendim, güzel şarkı zevkli biri gibi duruyosun Ottawa kardeş.

27-TALLINN Jenni Vartiainen- Junat Ja Naiset; Buna kim Finlandiyalı Loreen yazmıştı, kahkaha attım hahaha. Ama kesinlikle Fince 2 şarkı kaliteyi yükseltmiş bu yarışmada, 2sini de tebrik ediyorum. Bu bir tık altta diğerinden benim için. Seçene teşekkürler, güzel bi kazanım oldu bu da.

28-ANKARA Christina Perri-Tragedy; Ankara kim ulen. Ben ulunun yerinde olsam, bana ankara verirdim aslında Big Grin  Christina Perri de aşırı bilinen bi isim benim için, en bilinmeyen şarkılarından biri belki bu, ona rağmen 15 milyon izlenmesi var. Düşünün yani. Sahibi/sahibesini kınıyorum. Ha seviyorum, o ayrı... 

29-TOKYO Kendji Girac-Cool; SOAD, Buika ve bu aynı kategori benim için. Neden yani neden neden!  Ama çok güzel bi kapanış şarkısı olmuş, çok guğul.
    22-08-2016, Saat: 10:42

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Şarkıların totalini anca dinleyebildim. Öncelikle herkesin zevkine sağlık.

Tek tek yorum yapmak istemiyorum. Üzgünüm ama şarkılar ağırlıklı olarak bana hitap etmedi. Geneli çok tek düze buldum. Bir kaç sivrilen şarkı var benim için. Umarım onlar da başarılı olurlar. Herkesin zevkine sağlık.

Bol şans herkese.
    22-08-2016, Saat: 10:51

Legolas

Üye Grubu

Belki yeri değil şuan, ama paylaşmak istiyorum. Dün arşivimi düzenlerken bakın ne buldum?

5 yıl önce benim düzenlediğim MSC'11 TURK'ün puan tablosunu buldum. Yarışma çok çekişmeli geçmiş.   Big Grin

9G4lor.jpg

gX5R8b.jpg
    (Son Düzenleme: 22-08-2016, Saat: 15:01, Düzenleyen: Legolas.)
    22-08-2016, Saat: 14:26

Ozzy

Üye Grubu

E bu yarışmayı şimdi neden yapmıyoruz yahu :/
    22-08-2016, Saat: 15:15

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

Cvp: RE: SOHBET&MUHABBET
    (22-08-2016, Saat: 15:15)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: E bu yarışmayı şimdi neden yapmıyoruz yahu :/

Aslında ben çok düşündüm msc 2016'yı Türkçe yapmayı sonra vazgeçtim
    22-08-2016, Saat: 15:18

Ozzy

Üye Grubu

RE: Cvp: SOHBET&MUHABBET
    (22-08-2016, Saat: 15:18)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (22-08-2016, Saat: 15:15)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: E bu yarışmayı şimdi neden yapmıyoruz yahu :/

Aslında ben çok düşündüm msc 2016'yı Türkçe yapmayı sonra vazgeçtim
    Yok yani hem türkçe hem ingilizce ayri ayri da yapabiliriz. Covermaca alltimesdan sonra programda yarisma yok sanırım baska. O zaman yapabiliriz mesela. Hoş atiye,model görünce içim bi garip oldu ama olsun Big Grin

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    22-08-2016, Saat: 15:20

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

SOHBET&MUHABBET
    Emrah varsa sende vardır. Eski Covermacaların puan tabloları varsa bana yollar mısın?

22-08-2016, Saat: 15:20

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

Rep Puanı: 8

Kimse kırılmasın üzülmesin cantoslar, şarkıları siz yapmadınız, seçmek dışında emeğimiz de yok. O zamaaaan saldırın, hücuuuum:      Tai

01-SEOUL T-ara-Bo Peep Bo Peep Teen pop ile katılmak riskli bir durum. Çünkü müzik kalitesi düşük oluyor. Bu da öyle. Bir etkileyiciliği yok malesef.

02-BRUSSELS Oscar&The Wolf- Joaquim Bayıldım, tüm puanlarımı bu şarkıya vermek istiyorum. Hem gizemli, hem büyüleyici bir şarkı. İnsanı bir yerden alıp başka bir yere götürüyor.

03-DHAKA Shreya Ghoshal-Nanga Punga Dost Kusura bakmayın ama hintli bir şarkının beni cezbedebilmesi için inanılmaz bişey olması lazım. Hepsi birbirine benziyor benim için.

04-TIRANA Argjentina Ramosaj- Si shiu Çok beğendim. Etkileyici bir melodi ve hoş bir vocal tınısı bir arada. Yüksek oy potansiyeli var.

05-DUBLIN Anna rf-Moving On  Tüylerimi diken diken yapan etnik bir şarkılara bayılırım ama bu çok bir his uyandıramıyor. Vasat.

06-TEL-AVIV Ofra Haza-Im Nın’Alu Şarkının türkçesini bile zamanında dinlemiş sindirmişiz, bir daha önümüze gelmesini gerektirecek bir şarkı değildi. Ne gerek vardı.  Otur sıfır. Tongue

07-MONTEVIDEO Francesco Gagnon-Querer vasat bir şarkı ama bu kötü listede ortalamanın üzerine çıkıyor.

08-WARSAW Ewa Fama-Ewakuacja  Bu kadar mıymıy şarkının arasında enerjisiyle üste çıkıyor. Sanatsal şarkılara oy yardıracaklar bu şarkıyı görmezden gelebilir ama ben bu  şarkıyı es geçmem. Şüpheli katılımcı: ozzy

09-LONDON Huntington-Secret Mistik bir havası var şarkının ama iddalı durmuyor.

10-PYONGYANG System Of A Down - Chop Suey Seçen kişi hala yarışmanın amacını anlayamamış. "Aynur Aydın Eurovision 2017 Turkey"i destekleyen 2000 küsur doğumlu yeni bir arkadaşımız muhtemelen. Sevdiğim bir grup ama maalesef puanımı ziyan edemeyeceğim.

11-QUITO Buika-No Habra Nadie En El Mundo Açıkcası bu yarışmada olumsuz baktığım ve popülerlikten anladığım şey Bridney Spears, Lady Gaga gibi sanatçılar.  Buika ise halkın %90'ının bilmediği ama kalitesiyle bu listede ışıl ışıl parlan bir şarkıcı. İyiki bu şarkı seçilmiş. Şüphelendiğim iki isim Umut veya HSN. Keşke herkes bu kaliteyle katılsalar.

12-TEHRAN Googoosh-Talagh Şarkının aranjesi gıcık, melodisi tekdüze, sözleri zaten anlamıyoruz. E niye gönderirsiniz bu şarkıyı?

13-OSLO Erlend Oye-La Prima Estate İki Ekmek aldım, iki ekmek aldım, biri büyük biri küçük iki ekmek aldım. Bu şarkıyı dinlerken tek hissettiğim şey bu dizeler oluyor kusura bakma bebişim.

14-ATHENS Dimitra Galani-An Güzel bir slov. Biraz depresif ama olsun. Kafama silah dayayıp bu listeden 5 tane şarkı alacaksın deseler bir tanesini bunu alırdım. Çok türk şarkılardan etkilenme var. (Belki de tam tersi)

15-NAIROBI Daley-Look Up Şarkı güzel başlıyor, kopacakmış gibi hissediyorum ama bir türlü vasatı aşamıyor. Bi iş yaparken arkada çalabilecek şarkıgillerden.

16-HELSINKI Chisu-Sabotage En sevdiğim şarkılardan. Üst sıralarda bitirecektir eminim. Şarkı akıyor akıyor.

17-NEW DELHI Alka Yagnik& Babul Supriyo- Chori Chori Chupke Chupke Bakınız: DHAKA, İlave olarak süresi çok anlamsız. Tamam bir şarkı bu kadar uzun olabilir ama matematiği farklı olur, içinde değişik bişeyler vardır. Ama bu şarkıda hiç bir şaşırtma olmadan tekrarlanmış kıtalar var.

18-ASTANA Kesh You- Rızamıyn En dinlenir parçalardan. Kesin Puan çıkar benden. Kazanmasından mutlu olurum. Budur.

19-HAVANA Patsy Cline-She’s Got You İşte en YKY kokan şarkı bu. Kalitesi yüksek ama mp3 listemde yer vermeyeceğim bir şarkı. Geçmişini merak etmediğimden araştırmadım ama soundtrack kokuyor. Puan konusunda tereddütteyim.

20-CAPE TOWN Leon- Tired Of Talking  Vasat buldum. şarkıyı seçen şüpheli listesinde ilk iki sırayı alan isim Taifung ve Olcay

21-BUENOS AIRES Pimpinela-Olvidame y Pega La Vuelta Güzel bir şarkı ama kayıt günümüze kadar ulaşırken eskimiş be sevgili Volkan. Başarılar yine de. 

22-PARIS Cindy Danie- Toi Qui Mangue A Ma Vie En başarılı katılımlardan birisi. Yarışmanın tepesinde kalma ihtimali yüksek...

23-YEREVAN Lilu-Yet Ari Seçen kişi şüpheli falan değil, bildiğin Sirusho bu. Listenin en dans edilesi parçası. Puanlar da çıkacak Wink

24-MADRID Eliyahu Sills & Qadim Near East- Durme Durme mp3 ümde asla yer vermeyeceğim bir şarkı ama burada bir kaç puan çıkar mı bilemedim. Çok ninni.

25-THIMPHU Skyrim-Dragonborn İzlediği dizi ile müzik yarışmasını karıştırmış birisi. Bizden puan değil de sıralama istenseydi bu şarkı son sırada yer alırdı.

26-OTTAWA Puirty Ring-Begin Again En dinlenir parçalardan birisi. Umarım tepelerde bitirir. Oldukça güçlü ve akılda kalıcı bir seçim olmuş. Başarılar.

27-TALLINN Jenni Vartiainen- Junat Ja Naiset Şarkının ritminde ve leadında sorun var. Oturmuyor. rahatsız ediyor, bakın sözlerini okur gibi yapın ve ritm tutmaya çalışın ne demek istediğimi anlarsınız. Başarısız bir aranje.

28-ANKARA Christina Peri-Tragedy Beğendim. Listedeki en güzel şarkılardan bir tanesi. Tepelerde bitirebilir. Kusursuz bir şarkı.

29-TOKYO Kendji Girac-Cool Şarkının en önemli kelimesindeki (Cool Cool yerine hindilerin gulugulusu gibi bişey çıkıyor) aksan farklılığı rahatsız etsede bunun dışında gayet başarılı. Puan çıkar.
    22-08-2016, Saat: 15:21

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.