• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Rep Puanı: 3

Cvp: COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET
    Benim için yorumlayanların eline ağzına sağlık diyerek başlayalım....

1- Rengi el şekli oya: Benim hiç haberdar olmadığım bir şarkı. Gerçi Ulusal finaller sözkonusu olduğunda bu cümleyi çok kurarım muhtemelen. Sanırım en arabesk cover bugüne kadar ki Smile Benim çok hoşuma gitti. Sanırım covermaca world'te buna benzer bolca şarkı vardı. Ama Eurovision şarkısı olarak bu kadar arabesk bir coverımız hiç olmamıştı. Çok çok iyi yazılmış, böyle bir ezgi için biçilmiş kaftan sözler ve tabi çok çok iyi bir yorum.

2- Oyna: Sertaç kötü şarkı yazamaz zaten. Zira o bir şair. Bu yarışmalarda kendi katıldığı şarkılarla hakettiğinin gerisinde kalmasının sebebi bence hiç bir zaman yazdığı sözler olmadı. Genellikle kayıt kalitesi, yorum ya da genel paket olarak zayıf olmakla eleştirildi bugüne kadar. Ama ben bu kısımlara takılmadan yine gayet iyi bir şarkı duyuyorum. Bu şarkı da Uluhan'ınki gibi ezgi-tema bakımından çok iyi bir çalışma. Böylesi bir şarkıya yazılabilecek en iyi sözler ve nakarat.

3- Hala: Sülo'nun yine herşeyinden daha ön planda sesi var. Güzel olduğu için bu durum bir dezavantaj değil. Genel süleyman işlerine göre sözler ise daha vasat. Bilmediğim bir şarkı ve şarkının orjinalini sevemedim ben hiç.

4- Ben de sevdim: Bu da tam tersi. Hiç bilmediğim bir şarkı ama bayıldım şarkıya. Kazu, tıpkı Sertaç gibi böyle bir ezgiye yazılabilecek en güzel sözleri ve nakaratı yazmış bence. Kaydı berbat evet ama bu kısmı ikinci planda değerlendirelim.

5- Kirlendin Sen: Ya bu bildiğim bir şarkı ve o kadar seviyorum ki. Hatta tekrar hatırlatmış oldu bana histeri. Çok sağolasın. Bu coverla ilgili yorumumu genişçe yazmıştım. Şimdi ekstra bilgi olarak, yaşanmışlık olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Dediğim gibi ben bu şarkıyı müzik eşliğinde kendim mırıldandım ve çok güzel oldu, çok güzel sözler.

6- Aşk engel tanımaz: Ve bu da bu listede, orjinalini en sevdiğim bayıldığım şarkılardan biri. Yorumuna ve kaydına sözüm yok Alper'in, her zamanki gibi. En profesyoneli. Sözlere odaklanıyorum. Sertaç ve Kazu'ya yazdıklarımın tam tersi. Bu şarkıya, belki ben de kafamda bir şeyler düşündüğümden, bu sözleri yakıştıramadım nedense. Olmamış mı? Olmuş evet işte ama beklenti farklılığı belki de. Gerçi birşeyler yazılması en zor şarkı, o açıdan hakkını da teslim etmek lazım. 

7- Gecenin son nefesinde: İlk kez duyduğum bir şarkı. Barlo, aramızdaki en iyi şair değil ancak en sağlam söz yazarlarından biri bence. Cuk oturtuyor sözleri, üstelik belli bir mantık akışını asla terketmiyor. Bu açıdan yine oya gibi işlenmiş sözler. Alperto çok iyi vokalde. Barlo zaten iyi bir yorumcu Smile 

8- O yaz: Benim şarkım tamamen yaşadığım bir dönemi anlatıyor. 1998 yaz. Marmaris. 6 günlük bir tatil. Sadece o kadarcık. Bu şarkının orjinali, beni o dönemime götürdü ne alaka bilemiyorum. Bir çok dönemime götürebilirdi ama o dönem canlandı nedense kafamda. 

9- Zirve: Hiç bilmediğim bir şarkı. Müziğe ve temposuna uygun sözler yazılmış. Listedeki en tipik eurovision şarkılarından biri sanırım. Sülo iyi söylemiş. 

10- Her şey yalan: Daha önce de belirttiğim gibi çok beğendim. Pookito super söylemiş. Şarkının kendisini de coverını da sevdim.
    23-12-2016, Saat: 00:23

SiruSho

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 2

RE: COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET
    Didem yorumladi sarkilarimi coberlarima gelen yorum ; 'didemin sesi , didemin yorumu "
    Alper yorumladi " Alperin ekolari Alper'in soundu Alperin yorumu , Suleyman okudu 2 sefer 'Suleymn'in sesi Suleymanin yorumu "
    (Son Düzenleme: 23-12-2016, Saat: 14:55, Düzenleyen: SiruSho.)
    23-12-2016, Saat: 14:51

Sertouch

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Cvp: COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET
    Mesai saatlerim harici neredeyse her dakikam arkadaşımın albüm projesi nedeniyle stüdyoda geçmesine rağmen maalesef kendi şarkımı kaydetme imkanı bulamadım. Zaten şarkıyı da son anda yetiştirebildim  Angel

İşte o şarkılardan birinin demosu... Big Grin

23-12-2016, Saat: 20:41

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Arkadaşlar, iş yerimdeki yoğunluk, katılımcı sayısının azlığı, ve 1 diskalifiyeyi göz önünde bulundurunca... Sonuçları birazdan toplu bir şekilde buradan açıklayacağım... Final gecesi olmayacak, affedin  Cry
    (Son Düzenleme: 28-12-2016, Saat: 10:50, Düzenleyen: Hysteria.)
    27-12-2016, Saat: 09:48

Hysteria

Üye Grubu

Buraya girince süpriz olur sonuçları görmek hem size bianda Big Grin
    28-12-2016, Saat: 10:50

Hysteria

Üye Grubu

Sonuçlar;

Covermaca NF - Son Bir Şans başlığında açıklanmıştır.

Eurovision dönemimiz hayırlı olsun, covermaca 17 de gçrüşmek üzere,

şampiyona kocaman tebrikler :*
    28-12-2016, Saat: 11:50

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

Tebrikler Tayfun.. Bana oy verenlere de (Özellikle 12 için Halil'e) çok teşekkürler ...
    28-12-2016, Saat: 12:00

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

Hepimiz kirlendik Sad
    28-12-2016, Saat: 12:01

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

Tebrikler Tayfun ve Mert
    28-12-2016, Saat: 12:02

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Ponçikito alsın isterdim ama Tai de hak etmedi diyemem. Tebrikler Tai, Mert ve Uluhan. Benim önümde bitirenlere hiç bir itirazım yok, gayet mutlu oldum sonuca. Bazı arkadaşlara KBB randevusu alabilirim bana ulaşırlarsa.
    28-12-2016, Saat: 12:15

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Tahmin ettigim oylari aldim tesekkurler
    28-12-2016, Saat: 12:44

taifung

Üye Grubu

Herşey çok hızlı gelişmiş şimdi haberim olduSmile Teşekkürler hepinize. Keşke pookito alsaymış benim yerimeSmile
    28-12-2016, Saat: 12:46

pookito

Üye Grubu

Tebrikler Taifung =) Şarkın çok güzeldi! Heart 

Ben de; Taifung ve Uluhandro'nun güzel yorumlarından yola çıkarak fena bir derece almayacağım galiba diye umutlanmıştım açıkçası Smile (Bu arada teşekkür ederim diye yazmaya çekindim size. Ama içimden çok mutlu olmuştum yorumlarınızı okuyunca=D) Bir de Barlo'dan da bir ışık alınca =)

Tüm aldığım puanları inceledim ve her birinize çok teşekkür ederim efendim.

pookito'dan ponçik dolu sevgiler Öpücük  ve de saygılar...
    28-12-2016, Saat: 13:21

Hysteria

Üye Grubu

Şahsım adına, en çok hak eden bence pookitoydu. organizatör olduğum için yorumlamamıştım... eğer yorumlasam övgüye boğacaktım, değişsin istediğim tek kısım "tüm yalanlarına ağlıyorum" olan 2 kısımdan ikinci "tüm yalanlarına gülüyorum" olsa, heralde tek kelime mükemmel olurdu dicektm. Açık ara en iyi coverın oldu bence mert, helal olsun.kazanmanı isterdim, ama tai aldı ki, ona da helal hoş olsun, 10 verdiğim isimdi tai, sonuna kadar hakkıdır, sözleri çok anlamlıydı. Sadece yeni biri kazansın isteğimden pooki bi tık öndeydi benim için.

Genel olarak bi iki kişi dışında ortalama oylar aldım ben de, 4 5 ya da 6. olurum diyodum listeyi açıklarken. öyle de oldu 5. sırada bitirdim. Adaletli olmadığını düşündüğüm ise bi iki oy var ama artık girmeyeceğim bile mevzubahsine, aynı tas aynı hamam asla ama asla değişmiyo Big Grin

Herkese hayırlı olsun ve artık kutsal ESC dönemi başlasın Heyo
    28-12-2016, Saat: 14:03

suioeir

Üye Grubu

Tayfun'a 12, Uluhan'a 10, Pookito'ya 7 puan vermiştim. Jüri olarak görevimi adilce yerine getirdiğimi düşünüyorum.
    Tebrikler Tai !
    29-12-2016, Saat: 00:27

pookito

Üye Grubu

Cvp: RE: COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET
    (28-12-2016, Saat: 14:03)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şahsım adına, en çok hak eden bence pookitoydu. organizatör olduğum için yorumlamamıştım... eğer yorumlasam övgüye boğacaktım, değişsin istediğim tek kısım "tüm yalanlarına ağlıyorum" olan 2 kısımdan ikinci "tüm yalanlarına gülüyorum" olsa, heralde tek kelime mükemmel olurdu dicektm. Açık ara en iyi coverın oldu bence mert, helal olsun.kazanmanı isterdim, ama tai aldı ki, ona da helal hoş olsun, 10 verdiğim isimdi tai, sonuna kadar hakkıdır, sözleri çok anlamlıydı. Sadece yeni biri kazansın isteğimden pooki bi tık öndeydi benim için.

Genel olarak bi iki kişi dışında ortalama oylar aldım ben de, 4 5 ya da 6. olurum diyodum listeyi açıklarken. öyle de oldu 5. sırada bitirdim. Adaletli olmadığını düşündüğüm ise bi iki oy var ama artık girmeyeceğim bile mevzubahsine, aynı tas aynı hamam asla ama asla değişmiyo Big Grin

Herkese hayırlı olsun ve artık kutsal ESC dönemi başlasın  Heyo

Çok teşekkür ederim Hysteria =) 

Taifung'un şarkısını annemle babama dinlettim yemekte. Çok beğendiler. Smile ben de 2. oldum diye hava attımSmile Babam Taifung'un şarkısını dinlerken: "beyaz bir elbise içerisinde bir kız elbisesini uçuşturarak dans ediyor sanki. öyle bir sahne canlandı gözümde" diye yorum yaptı. Epey bi etkilendi.
    Sofrada olduğumuzdan sohbet esnasında yarışan 10 şarkımızı da dinletemedim. İlk 3 şarkıyı dinlettim benimkiyle birlikte. Benim şarkımı da beğendiler. Babam Uluhan'ın şarkısını dinlerken kendini kaptırdı, aferiiiin diye diye dinledi  Smile Çok beğendi Uluhan'ın şarkısını.

Barlo senin kızmayacağını biliyorum. Favorim ve en yüksek puan verdiğim şarkıyı açıyorum dedim açtım. Ama yaşları itibariyle biraz gürültülü geldi onlara  Smile Smile Sözlerini de dinleyin falan diye zorla dinlettim =D
    29-12-2016, Saat: 00:52

taifung

Üye Grubu

@pookito

Yemekte ben de olsam yüzüme karşı "o kadar kadınsın ki" diyeceklerdi heralde[emoji23]
    29-12-2016, Saat: 12:27

Barlo

Üye Grubu

Anne ve baban için diskolu versiyonu önerebilirim ponçikito. Zaten yemek masası için çok da uygun bir şarkı değil benimki, sıkıntı değil. [emoji3]
    29-12-2016, Saat: 14:11

Barlo

Üye Grubu

(29-12-2016, Saat: 12:27)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @pookito

Yemekte ben de olsam yüzüme karşı "o kadar kadınsın ki" diyeceklerdi heralde[emoji23]

Bu yarışmada kadın şarkıları kazanıyor hep. Benim şarkım erkek şarkısıydı, böğürmeli erkek şarkısıydı hem de. Gitti bu kel kafalı kazandı yine.
    29-12-2016, Saat: 14:13

pookito

Üye Grubu

(29-12-2016, Saat: 14:11)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anne ve baban için diskolu versiyonu önerebilirim ponçikito. Zaten yemek masası için çok da uygun bir şarkı değil benimki, sıkıntı değil. [emoji3]

Diskolu versiyonu mu! Alperto nun brutal vokalleri eşliğinde enteresan olabilir Barlo [emoji3]sofradan kalkıp kopardık artık bizimkilerle Smile Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    29-12-2016, Saat: 14:31

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA NF - SON BİR ŞANS Hysteria 8 4,243 28-12-2016, Saat: 11:49
    Son Yorum: Hysteria

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.