12PUAN FORUM
KİTAP KURDU - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: TAZE HAVA (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Forum: BU DÜNYANIN DIŞINDAN (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Konu Başlığı: KİTAP KURDU (/showthread.php?tid=9)

Sayfalar: 1 2 3 4

KİTAP KURDU - 12Puan - 12-07-2016

Kitap okumayı sevenlerin buluşma noktası.

KİTAP KURDU - cembulut - 10-08-2016

Woooo. En iyi başlık. Gelsin kitaplar ve enteller.

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: KİTAP KURDU - Yekaye - 14-08-2016

Bugün aldığım iki kitap:

Haruki Murakami - Sputnik Sevgilim
Yuval Noah Harari- Sapiens

Cvp: RE: KİTAP KURDU - Ömer - 14-08-2016

(14-08-2016, Saat: 16:13)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün aldığım iki kitap:

Bu adam beni bunaltıyor Hakan abi...

RE: KİTAP KURDU - Yekaye - 14-08-2016

Sahilde Kafka'yı beğendim ama 1q84 ü büyük bir sabırla okudum. Umarım bu romanda biraz daha anlaşılır bağlantılar kurar .

Cvp: KİTAP KURDU - kadro203 - 14-08-2016

Uçurtma Avcısı kitabını halen okumayan varsa kesinlikle tavsiye edilir.

Cvp: KİTAP KURDU - Ömer - 14-08-2016

(14-08-2016, Saat: 22:49)kadro203 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uçurtma Avcısı kitabını halen okumayan varsa kesinlikle tavsiye edilir.

Gerçekten harikaydı bu kitap. Kitabın sonuna doğru Hasan'ın başına gelen tatsız olayın Afganistan'da yaygın bir iş olduğunu öğrenince tiksinmiştim islamcıların ikiyüzlülüklerinden!

Cvp: KİTAP KURDU - Ozzy - 15-08-2016

Son bir aydır boş olduğumdan epey kitap okudum.

Ahmet Ümit - Beyoğlu Rapsodisi 
Oruç Aruoba - De Ki İşte
İhsan Oktay Anar - Efrasiyab'ın Hikayeleri
Hüsnü Arkan - Ölü Kelebeklerin Dansı/Mino'nun Siyah Gülü

Mino'nun Siyah Gülü ve De Ki İşte tavsiye edilir. Keza Beyoğlu Rapsodisi de sonundaki şaşırtıcılıkla beni hayli etkiledi.

RE: KİTAP KURDU - pilimba - 15-08-2016

İranlı yazar Sadık Hidayet'i şiddetle tavsiye ederim. Adam doğunun Kafka'sı resmen.

RE: KİTAP KURDU - Ozzy - 16-08-2016

(15-08-2016, Saat: 22:54)pilimba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İranlı yazar Sadık Hidayet'i şiddetle tavsiye ederim. Adam doğunun Kafka'sı resmen.
Kör Baykuş'u okumuştum bir iki yıl evvel. Etkileyiciydi. Iran'da sanatın bizden 1500 yıl falan ileride olduğunu kanıtlar nitelikte bi eserdi bence..

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: KİTAP KURDU - Yekaye - 18-08-2016

(14-08-2016, Saat: 22:49)kadro203 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uçurtma Avcısı kitabını halen okumayan varsa kesinlikle tavsiye edilir.

Yazarın 2 kitabı daha var. "Bin Muhteşem Güneş" ve  "ve dağlar yankılandı". Bunlar da gayet güzel, hepsi Afganistan'da geçiyor, yazım dili güzel ve akıcı.

Cvp: KİTAP KURDU - taifung - 18-08-2016

(18-08-2016, Saat: 21:20)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Yazarın 2 kitabı daha var. "Bin Muhteşem Güneş" ve  "ve dağlar yankılandı". Bunlar da gayet güzel, hepsi Afganistan'da geçiyor, yazım dili güzel ve akıcı.

En cahilimizin de sürekli kitap başlığını meşgul etmesi Çekiç

RE: KİTAP KURDU - Hysteria - 19-08-2016

bin muhteşem güneş, uçurtma avcısından daha etkileyici kesinlikle.

RE: KİTAP KURDU - Yekaye - 19-08-2016

Bence Uçurtma Avcısı açık ara önde diğerlerine göre. Ama diğerleri de kesinlikle tavsiye edebileceğim kitaplar.

Tayfun değişik misin Smile

RE: KİTAP KURDU - Lukas - 19-08-2016

Buket Uzuner - Kumral Ada Mavi Tuna

Şiddetle tavsiye edilir  Tai

RE: KİTAP KURDU - Yekaye - 19-08-2016

Ben son dönem Türk yazarlara karşı önyargılıyım maalesef. Orhan Pamuk, Zülfü Livaneli haricinde okumam için ciddi referanslar almam lazım. Elif Şafak ve Kulin'i okumuyorum artık.

Cvp: RE: KİTAP KURDU - pilimba - 20-08-2016

(16-08-2016, Saat: 01:10)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-08-2016, Saat: 22:54)pilimba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İranlı yazar Sadık Hidayet'i şiddetle tavsiye ederim. Adam doğunun Kafka'sı resmen.
Kör Baykuş'u okumuştum bir iki yıl evvel. Etkileyiciydi. Iran'da sanatın bizden 1500 yıl falan ileride olduğunu kanıtlar nitelikte bi eserdi bence..

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oldukça farklı bir kişilikmiş. Çevresince değerli bulunmasına rağmen, kendisini önemsiz görürmüş. Özel hayatında karıncayı dahi incitemezdi diyor yakınları; ancak, Kör Baykuş'ta ölümü ve öldürmeyi o kadar doğal ve zarif bir şekilde anlatmış ki. Teşbihte hata olmaz; intiharı bile zarafet içinde olmuş. Kendisi gibi yazar arkadaşı Bozorg Alevi, Hidayet'in intiharı ile ilgili şunları söylemiş:

"Paris'te günlerce, havagazlı bir apartman aradı,
championnet caddesi'nde buldu aradığını;
9 nisan 1951 günü dairesine kapandı 
ve bütün delikleri tıkadıktan sonra gaz musluğunu açtı.
ertesi gün ziyaretine gelen bir dostu, onu mutfakta yerde yatar buldu.
tertemiz giyinmiş, güzelce traş olmuştu ve cebinde parası vardı.
yakılmış müsveddelerinin kalıntıları, yanı başında, yerdeydi.
(...)
ölümünden az önce bir hikaye taslağı kaleme almıştı, şuydu konu:
annesi, 'salgı salamaz ol!' diye beddua eder yavru örümceğe.
küçük örümcek ağ yapamayınca ölüme kurban gider.
- hidayet'in hayat hikayesi miydi bu?"

------------------------------------------------------------------------

Hacı Aga adlı kitabı da çok iyidir. İran'da da dincilerin, insanları nasıl uyuttuklarını harika anlatmış.

Cvp: RE: KİTAP KURDU - Bailador - 23-08-2016

(14-08-2016, Saat: 16:36)Lantis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-08-2016, Saat: 16:13)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün aldığım iki kitap:

Bu adam beni bunaltıyor Hakan abi...

Bu zamana kadar okuduğum kitaplarının hepsine bayıldım. Şu an "Renksiz Tsukuru Tazaki'nin Hac Yılları"nı okuyorum. Pek adetim değildir ama kitabın ilk çeyreği bittiğinde hala sıkıcılığından kurtulmazsa bırakacağım okumayı. 1Q84'e cesaret edemedim henüz, ansiklopedi gibi...

KİTAP KURDU - Yekaye - 23-08-2016

1q84 ü hiç tavsiye etmiyorum .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: RE: KİTAP KURDU - Ömer - 23-08-2016

(23-08-2016, Saat: 00:14)Bailador Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-08-2016, Saat: 16:36)Lantis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu adam beni bunaltıyor Hakan abi...

Bu zamana kadar okuduğum kitaplarının hepsine bayıldım. Şu an "Renksiz Tsukuru Tazaki'nin Hac Yılları"nı okuyorum. Pek adetim değildir ama kitabın ilk çeyreği bittiğinde hala sıkıcılığından kurtulmazsa bırakacağım okumayı. 1Q84'e cesaret edemedim henüz, ansiklopedi gibi...

Ben yanlış kitaptan başladım o halde. 1Q84 sıkıcıydı açıkcası uğraşmadımda sonunu getirmek için. Belki de o kitabı okumanın sırası değildi. Bazı yazarlara karşı önyargılı olmamda Elif Şafak'ın da etkisi var. Bir ara modaydı Elif Şafak ve "meşhur" kitabı Baba ve Piç 'i alıp okumuştum. Sayfalarca ve hiç ilgi uyandırmayan yemek anlatıları yüzünden aldığıma pişman olmuştum.