12PUAN FORUM
KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: GÜNCEL (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: EUROVISION 2018 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Konu Başlığı: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego (/showthread.php?tid=218)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - halil - 02-03-2018

Bu şarkı mı kazanacak eurovisionu? Ayrıca içimden bir ses sahnede canlı çok kötü olacak diyor. Neyse bekleyip görelim... Smile

Cvp: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - suioeir - 02-03-2018

(02-03-2018, Saat: 22:41)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Klişe ötesi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ohhh sen beğenmediysen tamamdır bu şarkı. 

Çocuklar Kıbrıs gelmiş geçmiş en iyi derecesini alacak buraya şimdiden not alıyorum.

KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - Psk - 02-03-2018

Fena değil. O kadar.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - Barlo - 02-03-2018

Muz ve ananas sponsor olmuş ne bekleyebilirsin ki. En fazla finale çıkıp 18. falan olur. Bu kızın canlı performansı hakkında da gayet nötr yorumlar var üstelik.

RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - TitaN - 02-03-2018

Kıbrıs 2012 gibi olcak La La La çok güzeldi mesela ama Mp3 olarak. Big Grin

RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - gentedimare - 02-03-2018

Nerden başlasam bilmiyorum Smile

Olumlu tarafları :

1. 2000lerin başındaki etnik soslu uptempo şarkı eksikliğini giderdiği için ... eurovision biraz da bu tip şarkılar dediğimiz için hoşuma giden bi katılım

2. Eğer sahne şovu ve canlı performansı ile kulaklara ve göze hitap edebilirse ilk 10 ışığı var şarkıda.

3. Çok bizden bi melodi. Zurnaya benzettim üflemeli çalgıyı zurna mi o duyduğumuz??

4. Euroclub şarkısı arayan fanların yüzü güldü. Moldovaya fln kalacaklardı eli yüzü düzgün bi şarkı ile dans ederler en azından
....

Olumsuz tarafları :

1- Canlı performansı koreografi içinde kaybolursa , vokali güçlü değilse büyük bi hayal kırıklığı yaratabilir.

2- Şarkıda intro ile nakarat arasındaki geçiş bölümlerinde kesiklik var akıp gitmiyor. Rahatsız edici bir durum. Yeni bi aranjman ya da acil bi revamp gerekli.

3- Bu anadolu etniği ile latin karışımı yerine daha vurmalı çalgılar ağırlıklı bir afro ara geçişler ya da daha latin enstrümanlar kullanılmalı. Her ne kadar bu nakarata bağlayan kısımdaki zurnalı geçiş bize sempatik gelse de çok cool durmuyor. Şarkıyı ucuzlatan bi durum söz konusu. Altyapı sağlam ama acil yeni versiyonları duymalıyız. Bu haliyle çok eksik...

Sonuçta heyecan veren bi katılım tebriks cyprus.

RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - TTR - 03-03-2018

sonunda dualarımız duyuldu. süper bi katılım ilk 1'im açık ara. bütün yaz her yerde çalınacak biliyorsunuz değil mi

KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - Hysteria - 03-03-2018

Fena değil. Ama asla winner bi şarkı değil. Fransanın ardından 2 numeroma yerleşiyor ama şuan [emoji56] hala Finlandiya Hırvatistan Belçika Estonya gibi umutlu olduğum ülkeleri bekliyorm heyecanla

RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - Uluhandro - 03-03-2018

Bir gerçek var ki açıklanan şarkılar arasında en iyilerden birisi tabi canlı performansı çok önemli.. 2012'de bir şarkının içine nasıl ediliri hep beraber gördük.. Darısı bu kıza olmaz umarım.

RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - Okan Varol - 03-03-2018

Etnik soslamalar kaldırılsa daha iyi olacakmış.

Ayağa da kaldırmıyor sedire de yatırmıyor.

Öyle, ehven-i şer.

Kıbrıs açıklandıktan sonra Yunanistan'a daha fazla meyletmeye başladım.

RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - gentedimare - 03-03-2018

Yunanistan kıbrıstan çok daha iyi bence.

KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - buraks - 03-03-2018

İki kere dinledim. Belki ilkinde anlamamışımdır dedim. Ama yok. Sevemedim.

Şarkının tek güzel yeri soundu. Sanki o müziğin üstüne daha güzel sözler yazılıp daha güzel bir vokal konabilirmiş diye düşündüm :/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - Emrako - 03-03-2018

(02-03-2018, Saat: 22:44)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu şarkı mı kazanacak eurovisionu? Ayrıca içimden bir ses sahnede canlı çok kötü olacak diyor. Neyse bekleyip görelim... Smile

konserlerinde ve mad müzik ödüllerinde performans olarak iyi bir kadın.

Cvp: RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - Emrako - 03-03-2018

(03-03-2018, Saat: 00:16)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sonunda dualarımız duyuldu. süper bi katılım ilk 1'im açık ara. bütün yaz her yerde çalınacak biliyorsunuz değil mi

arnavut olduğu için tam destek sanırım Wink

RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - Emrako - 03-03-2018

şarkıyı ilk duyduğumda aklıma geçen sene yunanistan ve demmy geldi. geçen sene yunanistan şarkıcı olarak iyiydi ama şarkı olarak sıyrılamadı. eleni içinde aynı şey söz konusu olacak gibi. şarkı girişi güzel, sarıyor tam hareketlendiğin an birden enerji olarak düşüyorsun. daha iyi bir şarkı bekliyordum. konser performansları ve show olarak iyi bir kadın aslında ama en azından finalde olacağı aşikar ve seneye renk kattığı kuşkusuz! yıllardır eurovision'a gitmek isteyen ve eurovision hayranı o yüzden eleni için en güzelini diliyorum. kali epitixia kypros!!!!

RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - gentedimare - 03-03-2018

Aynı düşünmüşüz hareketlenir kem şarkının enerjisi düşüyor buna çözüm bulmaları gerek.

Cvp: RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - TTR - 03-03-2018

(03-03-2018, Saat: 11:05)Emrako Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-03-2018, Saat: 00:16)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sonunda dualarımız duyuldu. süper bi katılım ilk 1'im açık ara. bütün yaz her yerde çalınacak biliyorsunuz değil mi

arnavut olduğu için tam destek sanırım Wink

o sadece bir tesadüf Big Grin şarkı star. balkanlarda tüm yaz çalacak. bunu görmüyor olamazsınız. Başları If Love Was A Crime'a benziyor. Eurovision'da da tüm trenleri en az Poli kadar coşturacak. Üstelik yıllardan sonra ilk defa diva şovu görecek sahne. Sonuç olarak ilk 5 çok çok mümkün.

Cvp: RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - Emrako - 03-03-2018

(03-03-2018, Saat: 12:59)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-03-2018, Saat: 11:05)Emrako Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arnavut olduğu için tam destek sanırım Wink

o sadece bir tesadüf Big Grin şarkı star. balkanlarda tüm yaz çalacak. bunu görmüyor olamazsınız. Başları If Love Was A Crime'a benziyor. Eurovision'da da tüm trenleri en az Poli kadar coşturacak. Üstelik yıllardan sonra ilk defa diva şovu görecek sahne. Sonuç olarak ilk 5 çok çok mümkün.

yazın yunanistan'ı saracağı kesin, hatta şarkı yunanistan şarkısından daha çok tutuldu ve konuşuluyor.   şarkı etnik sos olarak balkanlara, kafkaslara hitap eden bir şarkı zaten ve  kıbrıs'ı etnik olarak yansıttığını hiç sanmıyorum. kuşkusuz demmy şarkısından çok daha iyi ve sahne gösterisi için sağlam iş çıkartabilirler. ben seviyorum. Heyo

Cvp: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - suioeir - 03-03-2018

Vallahi eurovision eşittir bu şarkı benim için Beğenmeyenler aşırı sıkıcısınız kusura bakmayın da Big Grin
Bu şarkı bir güneş gibi doğdu seneye.

Cvp: RE: KIBRIS - Eleni Foureira - Fuego - TTR - 03-03-2018

(03-03-2018, Saat: 13:34)Emrako Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-03-2018, Saat: 12:59)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o sadece bir tesadüf Big Grin şarkı star. balkanlarda tüm yaz çalacak. bunu görmüyor olamazsınız. Başları If Love Was A Crime'a benziyor. Eurovision'da da tüm trenleri en az Poli kadar coşturacak. Üstelik yıllardan sonra ilk defa diva şovu görecek sahne. Sonuç olarak ilk 5 çok çok mümkün.

yazın yunanistan'ı saracağı kesin, hatta şarkı yunanistan şarkısından daha çok tutuldu ve konuşuluyor.   şarkı etnik sos olarak balkanlara, kafkaslara hitap eden bir şarkı zaten ve  kıbrıs'ı etnik olarak yansıttığını hiç sanmıyorum. kuşkusuz demmy şarkısından çok daha iyi ve sahne gösterisi için sağlam iş çıkartabilirler. ben seviyorum. Heyo
Heyo Heyo Heyo